Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dick Bove: Americké banky jsou nesmyslně levné. Věří v ně i Buffett. Opční trh to vidí jinak…

Dick Bove: Americké banky jsou nesmyslně levné. Věří v ně i Buffett. Opční trh to vidí jinak…

29.2.2012 17:41
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pozitivní pohled na americký bankovní sektor potvrdil známý bankovní analytik Dick Bove. V rozhovoru pro televizní stanici CNBC uvedl, že ceny akcií amerických bank jsou až nesmyslně levné. „Bankovní býk“ Rochdale Securities již dlouhou dobu zastává názor, že akcie velkých bank jsou pod tlakem nikoli kvůli jejich rozvahám, ale spíše kvůli negativnímu vnímání trhu ze strany Washingtonu, Wall Street i individuálních investorů.

Podle Boveho se ale toto negativní naladění postupně mění s úvahami amerických zákonodárců o zmírnění části ze svazující regulace, což by mohlo představovat zajímavou příležitost. Dick Bove k tomu řekl: „Díváme se na zásadní změnu postoje směrem k bankovnímu sektoru, než tomu bylo v posledních třech letech. To, co celou tuto minulou dobu sektor dusilo, byla negativní psychologie. To už ale neplatí.“ Sektor financí skutečně stojí v popředí rally od začátku letošního roku, když index finančních titulů v rámci indexu S&P 500 přidal 13,5 procenta, čímž realizoval druhý nejvyšší nárůst po technologiích.

Bove za povzbuzující považuje i nedávné komentáře amerického ministra financí Timothy Geithnera ohledně Volckerova pravidla, které bylo strukturováno na omezení či dokonce zrušení možnosti bank obchodovat na vlastní účet. Analytik věří, že toto pravidlo by nakonec nemuselo být tak přísné a mohlo by obchodníkům v bankách výrazněji rozvázat ruce.

K bankám se v pondělí vyjádřil také legendární investor Warren Buffett, který se domnívá, že banky jsou v dobré kondici. V současnosti by nejvíce preferoval akcie Wells Fargo (které nicméně také vlastní). Buffett ale upozornil i na akcie JPMorgan (které ovšem také vlastní), kde vyzdvihl především osobnost CEO společnosti Jamese Dimona. James Dimon včera na investorském dni uvedl, že jeho společnost má oproti současným ziskovým úrovním 33% potenciál a ráda by zvýšila dividendu. Bove se domnívá, že dividenda JPMorgan míří na 1,7 USD/akcie, což při současné ceně 39,4 USD/akcie představuje přibližně 4,3% dividendový výnos. Bove svůj komentář k bankám zakončil slovy: „Zůstávají nesmyslně levné a faktem je, že musíte dojít k závěru, že bankovní sektor se již nikdy nevrátí na minulé úrovně…nebo se mu podaří vrátit, a v tom případě jsou tyto akcie velmi, velmi levné“.

K situaci v bankovním sektoru se vyjadřoval i Nicholas Colas, hlavní analytik společnosti ConvergEx Group. Jeho pohled již tak optimistický není, když upozorňuje na vývoj implicitní volatility u opcí na akcie největších bank. Finanční tituly jako American Express, Bank of America, JPMorgan nebo Travelers totiž nedokázaly následovat zbytek trhu v poklesu implicitní volatility. Tato divergence podle Colase znamená, že investoři bankám nadále příliš nevěří, a bankovní tituly mají před sebou spíše pomalou a náročnou cestu vzhůru.

(Zdroj: CNBC, Bloomberg)


Váš názor
  • Warren Buffett
    29.2.2012 18:35

    je starý lyšák, když už mu to zase nevyšlo, tak bude vystupovat v TV a radit jiným at mu to zase zvednou aspon na nákupky
    chicko
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data