Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pokud Nečas nesplní do 26. dubna podmínky Věcí veřejných, odejdou z vlády. Pro novou chtějí hlasovat o důvěře

Pokud Nečas nesplní do 26. dubna podmínky Věcí veřejných, odejdou z vlády. Pro novou chtějí hlasovat o důvěře

3.4.2012 17:52, aktualizováno: 3.4. 18:03
Autor: Redakce, Patria Online

Aktualizováno

Grémium Věci veřejných svým úterním hlasováním rozhodlo, že strana stáhne své ministry z kabinetu Petra Nečase (ODS), oznámil předseda VV Radek John. Pokud však premiér Nečas splní do 26. dubna podmínky Věcí veřejných, je tato strana ochotna dále jednat o koalici. Ministři VV by měli podat neprodleně demise, při splnění podmínek premiérem do 26. dubna by inovovaná vláda měla žádat o důvěru ve Sněmovně. Neprodleně mají odstoupit místopředsedkyně vlády Karolína Peake, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský i ministr dopravy Pavel Dobeš.

K opuštění kabinetu stranu vyzval její místopředseda Tomáš Jarolím v reakci na zveřejněnou nahrávku, z níž údajně vyplývá, že se koaliční partneři před rokem podíleli na přípravě puče uvnitř VV.

"My koaliční smlouvu plníme. Věci veřejné ale samy nevědí, co chtějí," uvedl pro Českou televizi šéf poslanců TOP 09 Petr Gazdík.


Věci veřejné vydaly po úterním šestihodinovém jednání následující prohlášení:

Grémium VV a Poslanecký klub konstatuje, že trvající krize důvěry mezi koaličními partnery způsobuje, spolu s dlouhodobě neřešenými problémy, krizi důvěry veřejnosti vůči vládě.

Grémium VV a Poslanecký klub proto vyzývá ministry nominované za Věci veřejné, aby neprodleně předali premiérovi Petru Nečasovi demise s účinností k 1. květnu 2012.

Grémium VV a Poslanecký klub vyzývá premiéra Petra Nečase, aby nejpozději do 26. dubna 2012 předložil koaličním partnerům návrh opatření a konkrétních kroků, které mohou pomoci vládě znovunabýt oslabenou akceschopnost a tím i ztracenou důvěru občanů.

Mezi konkrétními kroky spatřujeme jako klíčové především zacelit otevřené rány v podobě například kauzy Lesy ČR, krize ve státním zastupitelství, problematického systému vydávání sociálních dávek a některé další kauzy.

Předloží – li premiér Petr Nečas návrh těchto opatření do 26. dubna 2012 a navrhne posléze takové složení své vlády, které se může ucházet o důvěru občanů, považujeme za samozřejmý a nezbytný předpoklad další úspěšné koaliční spolupráce, že nově rekonstruovaná vláda předstoupí v co nejkratším možném termínu s žádostí o vyslovení důvěry před Poslaneckou sněmovnu.

Současně žádáme premiéra, aby přišel s komplexním návrhem na sloučení centrálních úřadů a ministerstev, s cílem uspořit prostředky veřejných rozpočtů.

Konečně žádáme také inventuru koaliční smlouvy a redefinování termínů u klíčových programových priorit, které dosud zůstávaly neřešeny nebo byly odsouvány.

(Zdroj: mediafax, čtk, ČT, Reuters)


Váš názor
 •  
  4.4.2012 7:43

  Slyšel někdo, že by si prasata sama nabrousila nože a zatopila pod kotlem?
  Achjo...
  • to llub
   4.4.2012 8:26

   No tak to jsem sice neslyšel, ale tahle politická garnitura u nás už je tak mimo, že bych se tomu vůbec nedivil. Vzpomeň si na to, jak si odhlasovali snížení platů a po 1. snížené vyplatě běhali zděšeně po Praze a plakali, že tohle nečekali. Prostě "výkvět" národa :-)
   oh171
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data