Pražská burza dnes při sváteční náladě mírně roste, když index PX přidává 0,3 procenta. Je tak na dobré cestě přerušit sérii čtyř poklesů v řadě. Je však zřejmé, že tento týden přinese již pátý týdenní propad v řadě a pokud se nic nečekaného nestane, sníží se hubený zisk pražské burzy od začátku roku na přibližně 3 procenta. S tím, jak zůstávají všechny velké burzy zavřeny (obchoduje Rusko, Rumunsko, Srbsko a Turecko), může určitý rozruch přinést pouze odpolední zveřejnění dat z amerického trhu práce.
Hlavním tahounem dnešního růstu jsou akcie (397,4 CZK, 1,71%), které se při absenci nových zpráv zotavují z nedávných propadů. Akcie se obchodují kolem 396 Kč, zatímco včera ve Vídni zavřely na 392 Kč.
Česká Raiffeisenbank podle dnešního tisku nabízí své portfolio hypotečních úvěrů v hodnotě zhruba 8 miliard korun. Deníku E15 přitom spekuluje, že jedním z možných kupců by mohla být i (3570 CZK, 0,00%).
Včerejší negativní vývoj na primárním trhu v zámoří tlačí na cenu akcií (140 CZK, -2,13%), avšak i tyto akcie se podobně jako obchodují zhruba 4 Kč nad včerejším závěrem na primárním trhu. Akcie klesají o 2,5 procenta na 140 Kč.