Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
VIG zvýšila v 1Q předepsané pojistné o 5,5 % a zisk v CEE regionu o 14 %, potvrdila výhled

VIG zvýšila v 1Q předepsané pojistné o 5,5 % a zisk v CEE regionu o 14 %, potvrdila výhled

23.5.2012 8:34, aktualizováno: 23.5. 9:12
Autor: Josef Němeček, Patria Online

Aktualizováno

Pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) zvýšila v prvním čtvrtletí roku 2012 hrubé předepsané pojistné meziročně o 5,5 procenta na 2,7 miliardy eur při růstu zisku skupiny před zdaněním o 6 % na 151,4 milionu eur. Podle CEO skupiny Güntera Geyera je VIG na cestě ke splnění celoročních cílů.

Čistý zisk skupiny VIG celkově vzrostl v 1Q meziročně o 7,9 % na 117,7 milionu eur, z toho v regionu CEE jako celku dosáhl VIG růstu čistého zisku o 13,8 procenta. „Naše očekávání pro aktuální finanční rok potvrdila čísla za první čtvrtletí. Na našich trzích se setkáváme s velmi odlišnými podmínkami a vývojem. Celkově přes obtížné prostředí pokračujeme ve zvyšování ziskovosti, významný je zejména růst v CEE regionu. VIG se drží stabilní strategie snižování volatility ve výsledcích na možné minimum a kontinuálního zlepšování zisku a předepsaného pojistného,“ uvedl CEO firmy Günter Geyer.

V České republice dosáhlo předepsané pojistné 494,1 milionu eur, z toho v neživotním segmentu 283,3 milionu eur a u životního pojištění 210,8 milionu eur. S tržním podílem 30,2 procenta je VIG jedničkou českého pojistného trhu. Zisk před zdaněním vzrostl o 6,6 % na 43,8 milionu eur.

Na domácím rakouském trhu hrubé předepsané pojistné dosáhlo 1,4 miliardy eur, meziročního růstu o 6,6 %. Životní segment přinesl růst o 1,2 % na 552,3 milionu eur, neživotní segment přinesl růst o 11,7 procenta na 727,7 milionu eur.

Na Slovensku zisk VIG před zdaněním činil 15,7 milionu eur. Pojistné stouplo o 2,3 procenta na 192,9 milionu eur. Také na slovenském trhu je VIG jedničkou s podílem 32,7 procenta. 

V divizi pojištění majetku a úrazového pojištění se předepsané pojistné zvýšilo o 4,1 procenta na 1,5 miliardy eur. V divizi životního pojištění vzrostlo o 7,4 procenta na 1,1 miliardy a u zdravotního pojištění o 6,1 procenta na 97,5 milionu eur. 

Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, měřítko ziskovosti pojišťoven, ve čtvrtletí klesl o 1,4 procentního bodu na 96,4 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. V České republice tento podíl činil 95,2 procenta a na Slovensku 94,8 procenta.

V roce 2012 dle VIG zůstane skupina soustředěna na organický růst a rozvíjení podnikání se stávající klientelou a partnery. Nevylučuje ale další růst cestou akvizic. VIG zopakovala svůj cíl v nejbližších letech růst tempem nad tržním průměrem. VIG bude také zvažovat další cesty úspor nákladů, dodala pojišťovací skupina.

„Naše partnerství se skupinou Erste nese své ovoce, což dokládá nárůst předepsaného pojistného o 15,4 procenta tímto úspěšným prodejním kanálem,“ vyzdvihl spolupráci s Erste šéf VIG Geyer.

(Zdroj: VIG, Bloomberg, čtk)


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data