Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Češi upřednostňují banky s českým vlastníkem, často se ale pletou

Češi upřednostňují banky s českým vlastníkem, často se ale pletou

24.8.2012 14:08
Autor: mediafax

Šetření společnosti SANEP ukázalo mylnou představu významné části Čechů, kteří věří, že mají své úspory uložené v bance vlastněné českými majiteli. SANEP o tom informovala v pátek prostřednictvím výsledků svého průzkumu, kterého se zúčastnilo téměř 30 tisíc respondentů.

Více než čtyři pětiny Čechů považují podle průzkumu znalost majoritního vlastníka bankovní instituce, u které mají uložené peníze, za důležitou informaci. O původu tohoto vlastníka se při výběru bankovní instituce zajímá nadpoloviční většina českých zákazníků.

Jak ale ukázal podrobný průzkum, znalost původu jednotlivých bankovních institucí působících v České republice je mezi lidmi velice malá. Například v případě Poštovní spořitelny se více než jedna třetina dotazovaných domnívala, že tato bankovní instituce je v českých rukou. Stoprocentním vlastníkem Poštovní spořitelny je přitom belgická skupina KBC Group NV.

Při analýze výsledků šetření společnosti SANEP je zjevné, že mnoho lidí vkládá své finanční prostředky do bankovních institucí, o kterých jsou přesvědčeni, že se jedná o tuzemskou banku. Nemají přitom pravdu. Příkladem může být i Česká spořitelna, která je členem rakouské Erste Group. Tato banka, u níž má svůj hlavní účet většina respondentů průzkumu, je podle správného mínění nadpoloviční části veřejnosti v rakouských rukou. I tak se ale 15,2 procenta dotazovaných domnívá, že se jedná o banku s českými vlastníky.

"Výsledky mě mile i nemile překvapily. Mile proto, že je příjemné vědět, že čeští klienti by upřednostnili českou banku, a že už tudíž neplatí to polistopadové povrchní vnímání, že všechno ze Západu je takzvaně "in" a všechno české je nekvalitní. Nemile proto, jak velká část klientů neví, komu patří i ty největší a nejznámější banky působící na českém trhu,“ shrnul výsledky průzkumu majitel serveru bankovnipoplatky.com Patrik Nacher.


Váš názor
 •  
  24.8.2012 14:22

  Já znám jedinou Českou banku a to je FIO.
  Homo
  •  
   24.8.2012 14:31

   Ty troubo a už jsi viděl jejich logo?
   jinej
   • Jinej
    24.8.2012 14:36

    Kdo nežere maso, nepozná vtip....
    Velkamedvědice
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y