Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PX umazal týdenní ztrátu; z rally v Evropě vytěžila jen Erste. CEO Ott vidí propad akcií Orco jako mimořádnou příležitost

PX umazal týdenní ztrátu; z rally v Evropě vytěžila jen Erste. CEO Ott vidí propad akcií Orco jako mimořádnou příležitost

06.09.2012 17:40
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Pražská burza uzavřela dnešní pro trhy klíčový den jenom s mírným, 0,76% ziskem. Dlouho očekávaný projev Maria Draghiho přinesl přesně to, co investoři očekávali. Zveřejnění detailů ohledně plánu na nákup vybraných vládních dluhopisů spustily na evropských burzách téměř 3% rally. Z okolních burz na tento vývoj nejlépe reaguje ta rakouská, kde index ATX roste o 2,3 %, zatímco polský WIG 20 přidává 1,63 %. Maďarský BUX po zprávách, že Maďarsko odmítá podmínky pomoci od MMF a premiér Orbán hodlá vypracovat vlastní verzi návrhů podmínek pro věřitele (více ZDE), v závěru roste jen o mírných 0,6 %. 

V nadcházejících měsících neočekáváme zásadní zhoršení situace v žádném z klientských segmentů, uvedl mimo jiné v rozhovoru pro Patria.cz generální ředitel Komerční banky Henri Bonnet přes výhled letošního poklesu tuzemské ekonomiky o 1,1 procenta a očekávání, že ČNB v září dále sníží úrokové sazby. V dividendové politice vidí Bonnet potenciál nadále vyplácet zhruba 60 procenta čistého zisku jako vhodný poměr mezi silnou kapitálovou vybaveností a financováním rozvoje banky. Dluhová krize v Evropě podle Bonneta bude vyžadovat kreativní řešení s možným zapojením eurodluhopisů a europoukázek a možnou přeměnu EFSF či ESM do speciální formy právnické osoby financované přímo a nepřímo Evropskou centrální bankou. Co pokračování krize nezměnilo, je pohled banky na italskou investici. O Itálii stále KB hovoří jako o „jiném případu“ díky absenci realitní bubliny, silnému průmyslu a primárnímu přebytku veřejných financí. Akcie KB v bilanci celého dne mírně zpevnily.


 
Výrazněji ze strmého růstu na západoevropských burzách dokázaly výrazněji těžit pouze akcie Erste Bank. Titul po příslibu nákupu vládních dluhopisů od ECB poskočil o 4 % na 411 . Akcie Komerční banky na tento vývoj de facto nereagovaly, když stagnovaly kolem 3830

Akcie developera Orco dnes vymezily nové historické dno 33 Kč po poklesu až o 16 procent. Developerská skupina zahajuje dobrovolnou část směny dluhu, která se týká konverze starých dluhopisů skupiny Orco i dluhopisů Orco Germany do nových dluhopisů skupiny, které mají být ke 4. říjnu vydány dle míry účasti v dobrovolné směně až za 75,2 milionu eur. Orco v pondělí vydalo celkem 64,58 milionů nových akcií v rámci povinné části směny 89,9 % dluhopisů skupiny Orco, které byla přijaty do obchodování v Paříži a jsou přijímány do obchodování v Praze a Varšavě. CEO Ott dnes uvedl, že pokles akcií na nové dno vnímá jako mimořádnou příležitost k navýšení svého podílu ve společnosti.

Analytici Raiffeisenbank dnes zvýšili cílovou cenu pro akcie pojišťovací skupiny VIG (828,1 CZK, 0,13%) na 36 EUR (892 Kč) z 33 EUR, ale doporučení bylo ponecháno na stupni "držet".

Necelá 4 % k 60 korunám za akcii ztratily v Praze akcie KIT digital. Společnost oznámila, že se jí nepodařilo dosáhnout dohody na pokračování vzájemné spolupráce s odvolaným dočasným CEO Barak Bar-Cohenem. Ten tak KIT digital opouští.

Další mírné zisky si dnes připisuje i druhý titul duálně obchodovaný i na Wall Street. Akcie CETV reagují na včerejší nečekaně významnou emisi dluhopisů i příslib dalšího odkupu dluhopisů CETV.


Čtěte více:

CEO KB Bonnet pro Patria.cz po silné polovině roku: Příští měsíce slabší nečekám. Krize žádá kreativní řešení
06.09.2012 8:00
V nadcházejících měsících neočekáváme zásadní zhoršení situace v žádné...
Orco (-16 %) zahajuje směnu starého dluhu za nový, v úvodu října vydá dluhopisy za až 75,2 milionu eur
06.09.2012 11:14
Developerská skupina Orco zahajuje dobrovolnou část směny dluhu, která...

Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data