Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
O spořicí dluhopisy je znovu zájem, prodalo se jich už za 8,1 mld. Kč

O spořicí dluhopisy je znovu zájem, prodalo se jich už za 8,1 mld. Kč

06.11.2012 15:22
Autor: ČTK

O předvánoční emisi spořicích státních dluhopisů je od počátku nabídky zájem. Za den a půl, tedy do dnešních 12:00, dosáhly objednávky jmenovité hodnoty 8,1 miliardy . Vyplývá to z informací zveřejněných v profilu ministerstva financí na Facebooku. MF již dříve uvedlo, že bude považovat za úspěch prodej dluhopisů za více než deset miliard . Objednávky přijímá v průběhu listopadu více než 1400 poboček České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, J&T Banky a České pošty. 

"Jsem potěšen důvěrou veřejnosti vůči ministerstvu financí," uvedl k tomu ministr financí Miroslav Kalousek. MF zahájilo prodej spořicích státních dluhopisů v pondělí. Termín pro jejich prodej může být zkrácen. 

Dluhopisy úřad vydá 12. prosince. Zájemci si mohou pořídit prémiový dluhopis s tříletou splatností a průměrným ročním výnosem 2,77 procenta. Vedle toho mají investoři k dispozici pětiletý kuponový dluhopis s průměrným ročním výnosem 3,22 procenta, pětiletý reinvestiční spořicí dluhopis s ročním výnosem 3,41 procenta, 1,5letý diskontovaný dluhopis s výnosem 2,05 procenta a sedmiletý protiinflační dluhopis. Ten je úročen podle míry inflace

V předchozích dvou emisích si dluhopisů s nominální hodnotou jedna koruna museli zájemci koupit minimálně 1000 kusů. Stejně tak tomu bude i nyní. Investice do státních spořicích dluhopisů je podle odborníků srovnatelná s běžně dostupnými produkty na finančním trhu.
První dluhopisy pro občany ministerstvo financí vydalo před rokem, investoři si jich tehdy objednali za více než 20 miliard korun. Letošní jarní emise státu vynesla zhruba 15 miliard .


Čtěte více:

Důvod navíc pro aktuální investici do dluhopisů. Od ledna se mění jejich daňový režim
06.11.2012 5:30
Ministr financí Miroslav Kalousek na nedávné tiskové konferenci předst...

Váš názor
 •  
  06.11.2012 16:11

  Nevím na co si ten náš ministr - ekonom Kalousek hraje a s čím je spokojený,dluhopisy by prodal na trhu za podstatně nižší výnos a náklady pro stát. Omezení investic do dopravy, dánic atd... je nelogické, tato vláda nedělá nic na podporu investic a zaměstnanosti, když jsem je s Nečasem poslouchal nechápal jsem kdo jim radí jak překonat recesi a to jsem pravicový volič))))
  oskar
  •  
   06.11.2012 16:34

   Některé věci vážně nechápu a to jsem taky ekonom. V době nízkých sazeb a nulových úroků byl měl být stát tím kdo bude dělat smysluplné projekty a bude investovat, kdy jindy chceme dálnice a dopravní tepny dokončit. Stavební firmy nemají práci, snížené náklady, nízké úroky a mi škrtíme rozpočet a zvyšujeme daně to opravdu umí každý osel. Nechci straši, ale opravdu si říkají o to, že je brzy někdo z těch teplých křesel vykope...Koho však může normální uvažující člověk volit, že??
   oskar
  • Kalusek není pravičák
   06.11.2012 16:15

   Je to obyčejný malý katolický osel. Když o sobě tvrdí, že je konzervativec, tak jednoduše lže. Druhá věc je, že mu to ještě hodně lidí věří. Ve výsledku dělá pravici špatné jméno na dalších 20 let. Tedy mnohem větší (morální) škodu než dluhy, které svým amatérizmem způsobuje.
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y