Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Úrazové pojištění zaměstnanců, verze 2.0

Úrazové pojištění zaměstnanců, verze 2.0

20.11.2012 5:30
Autor: Viktor Zelinka, KSB

Jak se zdá, osud zákona o úrazovém pojištění zaměstnanců s datem výroby 2006 je skutečně zpečetěn. Senát sice lpí na již tradičním posunu jeho účinnosti, patrně doufaje v jeho resuscitaci. Obavy, že „zákon o zrušení zákona“ Parlamentem neprojde, však nejspíše nejsou důvodné. Již proto ne, že poměrně horlivé diskuse v mezidobí vzbudila zbrusu nová koncepce úrazového pojištění, se kterou na poslední chvíli přispěchal odstoupivší ministr práce a sociálních věcí.

Jak to má vypadat?

Leitmotivem připravovaného zákona má být uvolnění pojistného trhu a přechod ze současného průběžného systému na běžný kapitálový princip. Oproti dnešnímu stavu, kdy zdraví svých zaměstnanců lze pojistit výlučně u dvou dominantních komerčních pojišťoven, bude možná otevřená volba pojišťovacího ústavu. S nadějí proto očekávejme standardy běžného konkurenčního prostředí, které může postupně generovat výhody jednak pro klienty – zaměstnavatele, jednak i pro samotné zaměstnance. Nastavená pravidla mají totiž motivovat firmy, aby přijímaly a dodržovaly opatření na úseku bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Na mysli mám konkrétně slevy, případně přirážky na pojistném (tzv. bonusy a malusy), se kterými nástin novely výslovně počítá. Pro ty, co nemají v této oblasti zrovna čisté svědomí, je dobrou zprávou plánované pětileté „zmrazení“ současných pojistných plateb.

Navrhovaná podoba v sobě nezapře inspiraci „odzkoušenou“ úpravou povinného ručení. Oba produkty jsou koncipovány jako zákonná pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou specifickým subjektům. Proto pochopitelně bylo povinné ručení tvůrcům záměru předobrazem i v dalších směrech. Předvídána je kupříkladu obdoba zastřešující kanceláře pojistitelů a garančního fondu pojišťoven. Nově bude připuštěna dohoda o jednorázovém odbytném budoucích nároků zaměstnance. Zákon nebude oproti platné úpravě bránit rozšíření pojistného krytí i na náhradu nemajetkové újmy uplatněné v souvislosti s právem na ochranu osobnosti.

Ke snížení administrativní zátěže zaměstnavatelů bezpochyby přispěje zakotvení přímého nároku poškozeného zaměstnance vůči pojišťovně. Zaměstnancům bude také svědčit zcela nová forma náhrady - příspěvek na rehabilitaci. K tíži firem se naopak předpokládá jejich spoluúčast na způsobené škodě na principu tzv. integrální franšízy. To znamená, že škody v rámci sjednaného limitu (maximálně však deset tisíc korun) má hradit zaměstnavatel výlučně ze svého.

Na existujících nárocích se zřejmě nic nezmění

 

Předložený návrh nehledí jen do budoucna, ale nastiňuje i odpověď, v jakém režimu se bude odškodňovat škoda, která nastala do přijetí inovovaného systému. Záměr vychází z předpokladu, že vůči poškozeným zaměstnancům se zásadně nic nezmění. Pojišťovna, která jim náhradu dnes vyplácí, jim bude platit i nadále. Pro firmy to však nemá znamenat dvojí platbu pojistného, neboť návrh deklaruje, že stát se o výplatu o tzv. starých škod „postará“ sám.

Na závěr nezbývá než doufat, že vedle svých nesporných výhod, které transformovaný model úrazového pojištění přinese, neposkytne současně prostor pro některé z řady populárních neřestí povinného ručení. Pevně proto věřme, že připravovaný zákon žádaným způsobem vymezí rozsah pojistných rizik a spory o výši odškodnění budou výjimkou než pravidlem.

KŠB

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba