Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá energetická síť byla koncem března na pokraji kolapsu

Německá energetická síť byla koncem března na pokraji kolapsu

03.06.2013 10:43
Autor: ČTK

Německá energetická síť se koncem března ocitla na pokraji kolapsu. Stabilitu systému se podařilo zajistit jen díky výraznému zásahu dispečerů. Informoval o tom deník Frankfurter Allgemeine Zeitung s odvoláním na zprávu spolkového úřadu pro regulaci rozvodných sítí (BNetzA).

Německý list informoval, že síť byla přetížena během chladného období ve dnech 25.-27. března. Bylo nutné podniknout rozsáhlá opatření k "zajištění bezpečného chodu systému", uvedl deník. Příslušnou podrobnou zprávu má BnetzA zveřejnit v následujícím týdnu.

S podobnými problémy se německá přenosová síť potýká delší dobu, například loni v únoru. Systém ohrožuje extrémní nestabilita dodávek solární a větrné elektřiny, zejména v zimních obdobích vysoké poptávky.

Riziko podobných událostí ještě zesílilo poté, co Německo v roce 2011 ze sítě odpojilo 40 procent kapacity jaderných elektráren, upozornila agentura Reuters.

Nestabilita německých obnovitelných zdrojů přitom ohrožuje i český energetický systém, hlavně kvůli nadměrné produkci větrných generátorů na severu Německa.

O problematice v květnu jednal premiér Petr Nečas s německým vicekancléřem Philippem Röslerem. Ten ujistil, že Německo plánuje a podniká konkrétní kroky, aby ulehčilo české přenosové síti. Snahou je především urychlit výstavbu nové infrastruktury i vylepšit stávající.


Váš názor
 • Rozuměl jsem dobře?
  03.06.2013 11:46

  Tedy Německo udělalo kroky, které vedou k problémům v Německu a pak sekundárně také v Česku a Nečasovi stačí ujištění, že:"Německo plánuje a podniká konkrétní kroky, aby ulehčilo české přenosové síti". Pane premiére co tak podle Německého plánu poslat plán poplatků za způsobené problémy a za vyvolané investice pro ochranu naší přenosové soustavy. Nebo snad myslíte, že je to v pořádku, že za Německá chybná rozhodnutí má platit český odběratel elektrické energie?
  jarom
  • Re: Rozuměl jsem dobře?
   03.06.2013 11:53

   Tos trefil. Ano, my jsme ten evropský odpad, který to zaplatí a němci levně odeberou. Idiotský člen SSM, toho času premiér země, tomu tak účelově a servilně velí :-)))
   Jesse
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data