Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Příležitost vypršela - PPF odkupem získala ani ne procento

Příležitost vypršela - PPF odkupem získala ani ne procento

16.1.2015 17:40
Autor: Redakce, Patria.cz

Investiční skupina PPF při odkupu akcií O2 od minoritních akcionářů nedosáhla maximálního celkového objemu, který odpovídá jednomu procentu všech cenných papírů operátora. Přesný údaj zveřejní po vypořádání 27. února. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě.

PPF na začátku prosince nabídla drobným akcionářům O2 z řad fyzických osob, že od nich odkoupí vždy maximálně 200 kusů cenných papírů za 277,15 za kus. Cena vychází z povinné nabídky odkupu z poloviny loňského roku, která byla snížena o vyplacenou dividendu 18 za cenný papír. Dnes cena akcií O2 na pražské burze stoupala k 229 korunám za kus.

Protože nešlo o standardní veřejnou nabídku odkupu pro všechny akcionáře, mohla PPF tímto způsobem vykoupit maximálně jedno procento akcií. PPF nabídkou cílila především na akcionáře, kteří akcie získali v rámci kuponové privatizace. Týkala se přibližně 40.000 drobných akcionářů. Ti mohli v rámci kuponové privatizace v 90. letech získat zhruba 100 současných akcií O2.

Skupina Petra Kellnera získala majoritní podíl v O2 od španělské Telefóniky na začátku loňského roku. Cena za transakci byla 63,6 miliardy korun. Nyní PPF vlastní přes 83 procent akcií operátora.

PPF podniká v bankovnictví, finančních službách, telekomunikacích, pojišťovnictví, nemovitostech, těžbě nerostů, zemědělství, maloobchodních službách či biotechnologiích. Skupina působí v Evropě, Rusku, Asii a USA a vlastní aktiva přesahující 24 miliardy eur.

Zdroje: ČTK


Váš názor
  •  
    16.1.2015 18:04

    Tohle byl poslední vstřícný Kellnerův krok. Ostatní teď už zařízne. A vždy může tvrdit, že s těma jelimánama z dob kuponové privatize, se seriozně vypořádal. Ostatní jste už profesionální investoři, a je jen a jen váš problém, že tyto akcie nyní kupujete. :-)
    qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data