Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zemana vyzve Drahoš. Stojí za ním Fischer, Hilšer, Horáček, Topolánek i Kulhánek... online na Patria.cz

Zemana vyzve Drahoš. Stojí za ním Fischer, Hilšer, Horáček, Topolánek i Kulhánek... online na Patria.cz

13.1.2018 20:51
Autor: Redakce, Patria Online

Českým prezidentem zůstane Miloš Zeman, nebo ho vystřídá bývalý předseda Akademie věd Jiří Drahoš. Zemana v prvním kole prezidentské volby volilo 38,56 procenta hlasujících, druhý byl Drahoš s 26,6 procenta. Podporu Drahošovi ve finále voleb, které se uskuteční za 14 dní, slíbilo pět jeho protikandidátů, kteří dohromady dostali třetinu hlasů. Politologové očekávají ve druhém kole velmi tvrdý souboj, zřejmě i s negativní kampaní, ale otevřený.

Drahoš po skončení voleb ocenil své protikandidáty, s nimiž se setkával v debatách, za kultivovanou kampaň. V druhém kole chce změnit volební strategii a vyjede za voliči hlavně mimo Prahu. Zřejmě ho čekají i maximálně dvě televizní debaty se Zemanem, který účast v nich dosud odmítal, ale nyní je připraven do nich jít. Na své tiskové konferenci současný prezident také poděkoval za voličské hlasy, které dostal, a vyzval své stoupence, aby přišli hlasovat i ve druhém kole.

Zemanův podporovatel premiér Andrej Babiš (ANO) mu ale doporučil, aby před druhým kolem jasně deklaroval, že nechce orientaci země na východ a že do Ruska a Číny jezdí jen kvůli podpoře českých podnikatelů. Měl by se podle Babiše také distancovat od některých svých spolupracovníků. Nikoho konkrétně nejmenoval, prý je všichni znají.

Podle politologů, které oslovila ČTK, Zeman zřejmě vyčerpal svůj rezervoár voličů, Drahošovi však může podíl hlasů výrazně narůst. Z prezidentských kandidátů mu už vyjádřil podporu Topolánek, Horáček, Hilšer, Kulhánek a Fischer. Hilšer a Horáček mu také nabídli pomoc při volební kampani proti Zemanovi. Naopak Hannig podpořil Zemana a Hynek oznámí, koho podpoří, až těsně před druhým kolem.

 Na Patria.cz vývoj i druhého dne prvního kola prezidentské volby sledujeme online.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Komu otevřeme cestu na Hrad? Volba prezidenta online na Patria.cz
12.1.2018 22:04
Druhá přímá volba prezidenta v Česku začala. Volební místnosti jsou o ...

Váš názor
 • Slovo k Havlovým pokracovatelum
  17.1.2018 21:14

  "Byl bych nerad, aby se příštím prezidentem stal nějaký zasloužilý profesor egyptologie, který nakonec bude zvolen jen proto, že nikdy nikomu nevadil a nikdy nikoho nenastval." Václav Havel, 1997.
  ZYX
  • Re: Slovo k Havlovým pokracovatelum
   17.1.2018 22:39

   Šetři svoje slova. Nic jiného než urážet a provokovat neumíš, protože na to nemáš. Nám stačí statistiky které udávají kdo odevzdává svůj hlas profesorovi a kdo tvému buranovi vlezdo, který může zaujmout a jen oblbovat takové jako ty, kteří mu skáčou na ty jeho průhledné špeky. Jako po tom co ještě včera prohlašoval o Babišovi a dnes ho nechá sestavovat vládu. Jak vůbec ty můžeš ještě po tvých řečech jak se staráš a jak ti záleží na českých zájmech podporovat Zemana, který plive na zákony naší země a dělá si z naší ústavy trhací kalendář. Na toho může být hrdý jen blbec nebo zmetek. Ten se hodí jen mezi mužíky tvého typu a polomozky. Kdyby Češi za něco stáli tak by takové jako ty vypráskali a hnali svin'ským krokem až za Ura, kam patříš a byl bys mezi stejným dobytkem jako jsi sám. Co tady vlastně děláš a kdo tě sem vypliv. Kdyby byl Havel stejně mstivý jako tvůj guru tak vás nahnal na uran a nepustil ven, dokud jste si neodpracovali co jste tady rozkradli a zk.ur.vili. Tak si dej pohov a za Havla se modli a omlouvej se mu.
   Št'ovíček
  • Re: Slovo k Havlovým pokracovatelum
   17.1.2018 21:57

   A ty se styd' za svého fotra že tě takhle vychoval. Co byl on ? Určitě stbák nebo člen nějekého výboru, který si vydělával zabavováním cizího majetku a udáváním sousedů aby nemusel do hokny. S ním a s celou rodinou měl Havel zatočit jako tvůj fotr točil s těmi co celé generace dřeli a poctivě se živili aby tvůj fotr s tebou pak mohli takhle kecat. Nemáš v sobě nic na co můžeš být pyšný a ted' ještě provokuješ. di už do hajzlu křiváku.
   xxx
   •  
    17.1.2018 22:33

    Havel se citovat nesmí?
    ZYX
    • Ted' už smí díky havlovi ty hyeno...
     17.1.2018 23:00

     A právě díky Havlovi který ti tak leží v žaludku ty internetový hrdino, ale u nás v hospodě v Karlíně U Zábranských bys tohle nahlas řek jen jednou a pak by tě krmili hadičkou. Kdybys něco podobného prohlásil o kterémkoliv papalášovi za jejich vlády tak jsi šel hned do lochu. Tak kuš a bud' vděčný a nerouhej se rudochu. Jen se ztrapn'uješ. Ted' už mladí mohou cestovat a podívat se jak svět vypadá a ne si to nechat vyprávět od komoušů, který nás ven nepustili ze strachu že poznáme jak lžou. Máš smůlu ted' už rušící stanice nejsou a lidé kteří na to mají si mohou ověřit jak se ty o české zájmy bereš. Jsi horší než ten mrchožrout.
     1482
     • Re: Ted' už smí díky havlovi ty hyeno...
      17.1.2018 23:12

      Mohu snad za fakt, že jsi se nechal rozestvat Zemanem a že nejsi schopen brát prezidentské volby s nadhledem?
      ZYX
      • O tobě vypovidá dost už jen to ....
       17.1.2018 23:38

       Že týhle šaškárně a ohýbání a vysmívání se ústavě dokážeš říkat volby. Jako u tolika jiných tady i u mě jsi nemyslící hn'up. Trestně stíhaný yloděj je jmenován předsedou vlády, kterou sám sestavuje za pomoci mstivého starce a ruku v ruce budou dělat změny v zákonech a ústavě co nejdéle. Takové zájmy a Česko první, podporuješ ty vlastenče. Jsi stejně křivý jako oni.
       1482
  • Re: Slovo k Havlovým pokracovatelum
   17.1.2018 21:36

   Od vyškolenýho a Moskvou placenýho proruskýho parchanta to teda sedí. Zalez už do díry, zrůdo. Co si vůbec dovoluješ brát do huby Havla, ty proruský hovado. Jako v jiných zemích chcete ovlivnit volby a směřování země na západ, o které se právě také Havel po listopadu 1989 zasazoval. Na ty tvoje průhledný kecy může snad naletět snad jen ještě větší trotl než jsi sám. Normální lidi tě tady mají dávno přečteného Moniko/ZYX,nebo co ještě všechno. Jsi ubohý, trapný, Moskvě zaprodaný pochybný individuum. Táhni do hajzlu. Za rubly jsi zradil svoji zemi. Už drž klapačku!
   Hygge
   •  
    17.1.2018 22:50

    Jak je vidět, jsi Zemanem rozestvany.
    ZYX
   •  
    17.1.2018 22:35

    Vždyť máme po Havlovi i letiště......
    ZYX
    • Díky Bohu. A už to tak zůstane.
     17.1.2018 23:25

     Ten Stalin na Letné a stalinovy ulice po celé republice vám moc dlouho nevydržely. Taky chodíš se starou Semelovou, Grebeníčkem a Jakešem vzlykat a zpívat internacionálu ke Gottwaldovu hrobu a vzpomínat na staré zašlé časy. Měli s tebou udělat to samé co Kléma udělal se svým kamoušem Slánským, nebo podobně Stalin s Trockým. Ony ty metody Putina a co on dělá s Nemcovem a Litviněnkovem se neliší. Ty bys taky rád provozoval ? Podle tvých keců tady asi joo.
     ZYX II.
 • Když nemůžeš říct pravdu - tak uteč
  17.1.2018 21:07

  https://video.aktualne.cz/dvtv/senator-veleba-odesel-veselovskemu-ze-studia-nedokazal-vysve/r~be9928e0fb8711e7afac0cc47ab5f122/?redirected=1516218025
  Lišák
 • Život není fér....
  17.1.2018 17:53

  Někteří jako profesor Drahoš musí studovat a celý život se slušně chovat, aby se dostali uznání a jiným stačí aby se obklopili a imponovali lidem jako ZYX, Ovčáček, Mynář a jim podobným kteří se, za peníze angažují, zesměšn'uji, lžou a jsou ochotni udělat pro ně cokoliv.
  Hmmmm...
 • Zbytečné starosti a jen taková ztráta času
  17.1.2018 16:25

  Eman veliký I. zase něco vymyslí a s něčím přijde, co mu jeho věrní zase sežerou, jako v minulosti. On ani nic vymýšlet nemusí. Jeho stádo to nechá na něm a bude souhlasit se vším co zablekotáááá. Problem je jen v tom, jestli jeho stádo neprořídlo a je dostatečně velké nebo dospělé a bude stačit znovu překřičet normálně přemýšlející většinu. V duchu "topící se i stébla drží", můžeme vidět jeho nekampan' upoyorn'uiící jak snadně a rychle se dá pořídit voličský průkaz. Určitě se také dovíme mnoho dosud neznámých údajů z minulosti jeho oponenta, jako jsme se na poslední chvíli dověděli minule.
  ZYX II.
  • Re: Zbytečné starosti a jen taková ztráta času
   17.1.2018 16:33

   ZYX z II. ruky si už dělá prostor, jak zdůvodní, že se v odhadu výsledku voleb mýlil :-)))
   Kalka.
   • Ale di ty smajlíku....
    17.1.2018 17:15

    Z druhé ruky ? To se už neříká. Pro lidi na úrovni a moje přátele je to vždycinky "sekáč" .
    ZYX II.
    • Re: Ale di ty smajlíku....
     17.1.2018 17:21

     Komik a jeho svět.
     ZYX
     • Ty zalez komiku.
      17.1.2018 17:33

      Ale hezky hlídáš. Spíš ty vůbec a kdy ? Jen nezahmuř oka. Pak ten buřt nebude.
      ZYX II.
      • Re: Ty zalez komiku.
       17.1.2018 17:38

       Komici a sasci nevymreli.
       ZYX
   •  
    17.1.2018 16:46

    Osobně nemám proti panu Drahosovi nic. Je to slušný inteligentní člověk, politikou nepopsaný. Mám však dojem, že je zneužíván protizemanovskou klikou, ktere právě jeho politická nezkušenost vyhovuje.
    ZYX
    • Pak tedy určitě souhlasíš s Drábovou.
     17.1.2018 17:41

     "...už to není ten Miloš Zeman, kterého jsem znala jako úspěšného premiéra, říká jaderná fyzička Dana Drábová. Současný prezident Miloš Zeman podle ní udělal hodně pro český stát. Drábové vadí okolí prezidenta. V současné volbě podporuje Jiřího Drahoše. Patří i do jeho týmu poradců. Rady by podle svých slov dávala i dalším kandidátům. V rozhovoru Drábová vzpomíná na řadu pracovních setkání, která s bývalým šéfem Akademie věd Jiřím Drahošem měla. „Profesor Drahoš hledal konsensus, ale v momentě, kdy to bylo potřeba, tak uměl jasně rozhodnout,“ dodává.
     abc
     • Re: Pak tedy určitě souhlasíš s Drábovou.
      17.1.2018 18:15

      Uvidíme, jak si povede Drahoš v Duelu se Zemanem.
      ZYX
    •  
     17.1.2018 17:04

     Kdesi jsem četl komentář, ze podobným způsobem zneužívali nacisté Háchu.
     ZYX
     • I ty filuto...
      17.1.2018 17:58

      Ještě nám řekni že to napsal Peroutka.
      ..
   • ZYX - to byla rychlost hezky to tu hlídáš
    17.1.2018 16:41

    Tak hezky hlídej at' dědovi neubližujou, víš přece jak je na tom špatně. A když to vyhrajeme dostaneš černokosteleckýho buřta.
    :o))
    • Re: ZYX - to byla rychlost hezky to tu hlídáš
     17.1.2018 17:23

     Komik a jeho svět
     ZYX
  • Re: Zbytečné starosti a jen taková ztráta času
   17.1.2018 16:31

   To jsi hezky rozestvany Zemanem. Příkladně jsi mu skočil na lep.
   ZYX
 • Veřejnoprávní televize
  17.1.2018 15:34

  se zrovna ústy povýšeně se tvářícího Honzejka snaží navodit rozkol mezi Babišem a Zemanem. Že prý není prezident pro Babiše 'čitelný' a že Zeman mu má za zlé, že podmiňuje svou volbu tím, že se Zeman zbaví některých spolupracovníků ;-) A jako převratnou novinku talo televize prezentuje to, že Babiš neodporoval redaktorce, která vytrvale chtěla slyšet, že premiérem může být někdo jiný ;-))
  Kalka.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00Čína - HDP, y/y
8:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
8:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Počet nově zahájených staveb