Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ústup korunaviru trhům prospívá

Ústup korunaviru trhům prospívá

12.02.2020 22:02
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Akcie na Wall Street dnes pokračovaly v obchodování na rekordních úrovních. Jejich nárůstu vévodily společnosti z energetickému sektoru, které poskočily o 1,4 %. K tomuto optimismu se investoři uchýlili díky náznakům, že epidemie koronaviru by se mohla blížit ke svému vrcholu. Cena energetických společností rostla zároveň s cenami ropy.

WTI dnes posílila o 3,2 %. Mimo zmíněné informace ke koronaviru pomohl cenám ropy i kartel OPEC, který výrazně snížil svůj odhad globální poptávky po ropě (stále spojeno s koronavirem) a investoři tak doufají, že státy kartelu se dohodnou na větších omezeních na straně nabídky, které by měly vyvážit větší než očekávané dnes reportované zásoby ropy v USA. 


Počet nově infikovaných pacientů koronavirem v provincii Hubei (epicentrum nákazy), klesá podle čínských zdravotnických autorit již sedmý den v kuse. Přesto o těchto číslech ale kolují pochybnosti, protože Čína změnila metodologii, jakou počet nakažených reportuje (jakkoli zvláštně toto zní, v případě Číny se člověk ani tolik nediví).

Uvolnění spojené s virem pomáhá zpět nahoru akciím, které byly jako první zasažené na začátku nákazy. To jsou především společnosti ze zábavního průmyslu kasin v Macau (Wynn Resrots dnes +3,7 %) a aerolinie (American Airlines +2,1 %). Nesmíme ale zapomínat ani na výsledkovou sezonu, která se již chýlí ke konci, přinesla nám ale povětšinou pozitivní zprávy a nejinak tomu bylo i dnes. Zásadně se zadařilo akciím Shopify, a to jak v překonání odhadů tak i ve výrazném navýšení výhledu tržeb. Díky tomu dnes poskočily o 7,8 % vzhůru. Naopak se nedařilo akciím Lyft, které propadly o 10,2 %, jelikož společnost posunula svůj odhad, kdy by se měla stát ziskovou, až na konec roku 2021. Jeden z největších poklesů dnes ale zaznamenala společnost Bed Bath & Beyond, která poklesla o 20,6 % po zprávě, že v prosinci a lednu jí poklesly prodeje.

 

Váš názor
 • Pravopis
  13.02.2020 8:40

  "Akcie pokračovaly" v první větě mělo být s tvrdým Y po L, že ano?
  Lumídek
 • No, všechno bude asi jinak !
  13.02.2020 5:43

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-onemocneni-nemoc-epidemie.A200213_012519_zahranicni_linv Počet nakažených koronavirem přesáhl 60 tisíc. Čína za středu hlásí 242 úmrtí https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0DHaypMT9KO9PDo2kahxP9nJgGSLNsuUnx1s7dDf5bQyhNwbBlBp0XIM4#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
  Peté13
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - PPI, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university