Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco Property Group oznamuje akvizici německé společnosti Viterra Development

Orco Property Group oznamuje akvizici německé společnosti Viterra Development

18.04.2006 9:00
Autor: 

Následuje tisková zpráva Orco:
Orco Property Group dnes oznamuje akvizici developerské společnosti Viterra Development se sídlem v Essenu v Německu. Viterra Development, původně vlastněná společností Deutsche Annington, byla zakoupena německou pobočkou Orco Germany. Celková hodnota transakce včetně převzetí pohledávek a portfolia nemovitostí činí přibližně 100 milionů EUR a bude realizována po schválení antimonopolním úřadem v Polsku.

Viterra Development je jednou z mála předních developerů a investorů v oblasti komerčních a residenčních projektů působící v Německu a střední Evropě. Společnost vlastní množství rozsáhlých projektů a investic na klíčových německých trzích v Berlíně, Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburku a Mnichově a současně na rostoucích trzích střední Evropy v Praze a Varšavě. Viterra Development disponuje na německém nemovitostním trhu zkušenými, vysoce kvalifikovanými zaměstnanci a výbornou sítí kontaktů a smluvních stran.

Podstatou akvizice Viterra Development je množství stávajících komerčních budov po celém Německu a střední Evropě, po jedné v Berlíne a Kolíně a dvě v Düsseldorfu (celkem 27 000 m2). Sedm komerčních nemovitostí je v současné době ve výstavbě, včetně dvou v České republice – jedna z nich je významným logistickým parkem v Praze. Další klíčové komerční nemovitosti ve výstavbě v rámci portfolia Viterra Development zahrnují: projekty v nejlepších lokalitách v Berlíně, Mnichově, Essenu a Duisburgu (přibližně 80 000 m2, přičemž na začátku výstavby je již více než 50% plochy předpronajato). Společnost navíc vlastní tři další projekty s vizí klíčových staveb v Berlíně, Düsseldorf a Essenu – více než 100 000 m2.

Viterra Development pracuje také na devíti rezidenčních projektech vyšší a střední třídy, které jsou v současnosti ve výstavbě v Mnichově, Hamburku a Frankfurtu. Jedná se celkem o 420 bytových jednotek. Díky dalším čtyřem projektům, v jejichž rámci bude postaveno na 400 bytů, bude společnost Orco Property Group schopna zdvojnásobit své aktivity ve Varšavě a stane se tak jedním z největších rezidenčních developerů v polském hlavním městě. Navíc společnost disponuje pozemkovým fondem v Mnichově o celkové rozloze přibližně 12 000 m2 . Všechny projekty, které jsou ve výstavbě, jsou již z padesáti až sedmdesáti procent prodány.

Akvizice společnosti Viterra Development je zcela v souladu se strategií Orco Property Group pro region střední Evropy. Strategie, kterou se společnost řídí již od roku 1991, je založena na diverzifikaci aktivit na cenově výhodných trzích, které byly v minulosti podhodnoceny anebo stagnovaly po dobu několika let, s cílem nalézt nevyužité možnosti na trhu a získat projekty s velkým růstovým potenciálem. Díky této akvizici získalo Orco společnost, která zcela koresponduje s jeho vlastní firemní strategií. Tato akviziční strategie je v souladu s předchozí akvizicí a integrací společnosti IPB Real, kterou Orco Property Group úspěšně dokončilo v roce 2003 (IPB Real byla ve své době největším rezidenčním developerem v České republice).

Orco Property Group akvizicí získá tým čítající 70 odborníků v Německu, jejichž výborné výsledky pomohly společnosti k úspěšnému dokončení řady projektů, dále devatenáctičlenný tým ve Varšavě a čtyřčlenný tým v Praze. Všechny zmíněné týmy se stanou nedílnou součástí regionálních pracovních skupin Orco Property Group.

Akvizice společnosti Viterra Development se promítne pozitivně do cash flow společnosti Orco Property Group. Potenciálně může akvizice přispět 60 až 80 miliony EUR do celkového ročního obratu od roku 2006 a může přinést 130 milionů EUR do cash flow během následujících tří let.

Komentář Patrie naleznou klienti Patria Plus ZDE


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data