Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Průzkum: Stát by měl zmírňovat rozdíly v příjmech, ale bez zvyšování daní

2.1.2006 17:01
Autor: 

Stát by se měl snažit zmírňovat rozdíly mezi bohatými a chudými pomocí sociálních dávek, zároveň by však neměl zvyšovat daně, vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, které provedla agentura CVVM. Že se stát má určitě či spíše snažit zmenšovat rozdíly mezi bohatými a chudými, si myslí 72 % dotázaných. Celkem 21 % respondentů naopak míní, že by se stát o toto snažit určitě či spíše neměl.

Tabulka: Má se stát snažit o zmenšení rozdílů mezi bohatými a chudými? (%)

Zdroj: CVVM

Souhlas s narovnáváním rozdílů převažuje ve všech významně zastoupených skupinách obyvatelstva, přesto je silnější u příjmově slabších skupin a u lidí s vyšším vzděláním. Pro aktivnější roli státu jsou spíše důchodci, nezaměstnaní, dělníci, ženy a voliči KSČM a ČSSD.


Zdroj: CVVM

Lidé dotazovaní při průzkumu jsou sice pro zmírňovnání rozdílů, ne však za cenu vyšších daní. Jen 14 % si myslí, že by stát měl rozšířit svou pomoc chudým, i když by tak musel zvýšit daně. Naopak 36 % je pro výrazné snížení daní spojené s omezením podpory na nejnutnější případy. Podle 43 % dotázaných by stát měl ponechat daně na zhruba stejné úrovni a dávat dávky všem potřebným.

(zdroj: CVVM)


Váš názor
 • Na chudý lid přísnost!
  2.1.2006 19:15

  ...jen napařme všem daně o 100% vyšší, snižme příjmy - ale jen chudým, protože těch je víc, takže příjem do státní kasy se značně zviditelní - a vládě uvolněme ruce, ať si chudáci mohou dopřát taky jednou kafe zdarma a ne za nehorázných 6,-Kč
  • Jak prosté a jak pravdivé..
   2.1.2006 19:21

   Jo, tak to sedí !!!
   Ivan
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data