Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Reality show při výběru systému mýtného

Reality show při výběru systému mýtného

7.12.2005 15:44
Autor: 

Následuje tisková zpráva konsorcia Mytia
Konsorcium Mytia, jeden z vyloučených účastníků výběrového řízení na vybudování mýtného systému v ČR, dnes oznámilo, že právní analýza postupu Ministerstva dopravy prokázala diskriminaci při hodnocení nabídek různých konsorcií. Konsorcium Mytia tak ministerstvo diskvalifikovalo na základě nedoložení počtu zaměstnanců z jiných kooperujících společností. Podle Mytie však zadávací dokumentace pro výběrové řízení takový požadavek neobsahuje. Dále ministerstvo konsorciu vytýká, že nabídka neobsahovala čestné prohlášení o počtu zaměstnanců. Toto prohlášení však bylo k nabídce přiloženo v řádném termínu a jeho převzetí ministerstvem je zaprotokolováno.

„Přístup ministerstva nemá žádnou oporu ani v zadávacích podmínkách ani v zákoně,“ tvrdí Sepp Leimgruber, generální ředitel společnosti Damovo Česká republika. „Stejně tak jsme mohli být vyřazeni proto, že naše nabídka nezohlednila, že by se u nás v budoucnu mohlo zase začít jezdit vlevo. To, že nabídka konsorcia Mytia byla vyřazena z důvodu nesplnění formálních nebo dokonce smyšlených požadavků při ceně nižší o 7 miliard, je prostě pobuřující,“ uvedl Leimgruber

Nabídka konsorcia Mytia je nejlevnější s nejkratším termínem uvedení obou etap do provozu. Z těchto parametrů lze dovodit, že i výnos z instalace systému by byl pro Českou republiku největší. Neexistuje žádný věcný argument, na jehož základě by takové řešení mělo být z výběrového řízení vyřazeno. Česká republika potřebuje rychle vybudovat mýtný systém. Každý den prodlení představuje finanční ztrátu pro ČR a oddálení účinné regulace nákladní dopravy, která by zase vrátila dálnici řidičům osobních vozidel. „Rozhodnutí komise o vyřazení naší nabídky je určitě z kategorie změn pravidel na poslední chvíli jako v českých reality show,“ dodal Leimgruber.

Nabídka konsorcia Mytia je založena na systému, který je v provozu od 1. ledna 2001 ve Švýcarsku. Jde o nejdéle provozovaný a odzkoušený mýtný systém v Evropě, který byl za dobu svého fungování několikrát zdokonalován. Systém výběru mýtného Mytia zároveň umožňuje nejen bezproblémovou integraci do existujících mýtných systémů sousedních států, ale zejména efektivní přechod na satelitní systémy s minimálními náklady na výměnu palubních záznamových jednotek ve velikosti kreditní karty.


Váš názor
 • Peníze jsou potřeba!
  7.12.2005 16:07

  ...ano, samozřejmě! Budou volby a peníze jsou potřeba. Kdo to nepochopil, jeho problém. Comprende?
  Šimonovský
  • Re:
   7.12.2005 16:13

   Takze stado vymastencu z ministerstva dopravy, ktery se i po 15 letech ztezi stacilo prebarvit na jinou barvu nez rudou, mysli "ekonomicky" predevsim do vlastni kapsy. Cestne prohlaseni zrejmne melo obsahovat prispevek zamestnancu spolecnosti jednotlivym clenum komise. Kdyby se slozili tak na 10 superbu, tak by to mozna proslo a mohli mit hezky vanoce z premii. Takhle si s jejich systemem, co funguje vsude jinde muzou namazat prsa pripadne vnitropodnikovy magazin. Welkam tu cek republyk.
   MikeSkeeter
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data