Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk České pojišťovny za 9M05 dosáhl 4,7 miliardy korun

Zisk České pojišťovny za 9M05 dosáhl 4,7 miliardy korun

31.10.2005 15:31
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČP:
„Výše zisku byla ovlivněna zejména pokračujícím pozitivním vývojem českého kapitálového trhu a z něj vyplývajícím růstem výnosů finančního umístění. V plném rozsahu se začínají projevovat rovněž úspory nákladů související se změnou procesů ve společnosti,“ uvedl předseda představenstva České pojišťovny Ladislav Bartoníček.

Celkové předepsané pojistné České pojišťovny dosáhlo 31,2 miliardy korun. Znamená to meziroční nárůst o 5 procent. Předepsané pojistné vzrostlo v oblasti neživotního pojištění o 8 procent na 19,5 miliardy korun v oblasti životního pojištění o méně než jedno procento na 11,7 miliardy. „Po pololetním poklesu je to dobrý signál svědčící o tom, že se trh začíná opět rozvíjet. V klíčovém ukazateli tzv. běžně placeného pojištění náš růst dosáhl 15 procent,“ doplnil Ivo Foltýn, náměstek pro životní pojištění. V rámci neživotního pojištění se nejlépe dařilo odpovědnostnímu pojištění, které v případě občanské odpovědnosti zaznamenalo nárůst o téměř 30 procent. V havarijním pojištění se předpis pojistného zvýšil o 11 procent.

Vlastní kapitál společnosti oproti konci loňského roku posílil téměř o 5 miliard na 21,4 miliardy korun a bilanční suma ČP ve stejném období vzrostla ze 123 na 131 miliard korun. Technické rezervy dosáhly výše 87 miliard korun oproti 83 miliardám ke konci loňského roku. Česká pojišťovna jako jediná tuzemská pojišťovna vykazuje své výsledky dle mezinárodních účetních standardů. Tato povinnost jí letos vznikla stejně jako všem emitentům obchodovaných cenných papírů novelou zákona o účetnictví.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav s tržním podílem 37 procent. V soutěži Pojišťovna roku 2004 pořádané společností Fincentrum, získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty první místo. Schopnost České pojišťovny udržet si dominantní tržní podíl v životními neživotním pojištění oceňují také ratingové agentury Moody´s a Standard & Poor´s. Agentura S&P oceňuje ČP známkou BBB se stabilním výhledem. Moody´s udělila České pojišťovně ohodnocení finanční síly Baa3 rovněž se stabilním výhledem. Uvedená hodnocení patří do tzv. investičního stupně. ČP se tak řadí mezi nejvýše hodnocené tuzemské finanční instituce. Kromě vedoucí tržní pozice a úspěšného zavedené nové úrovně klientského servisu vyzdvihují obě agentury rovněž dobré provozní výsledky a vynikající likviditu. Česká pojišťovna má základní kapitál 3 miliardy korun a spravuje přes 13 milionů pojistných smluv. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost CESPO B.V. ze skupiny PPF.


Váš názor
  • Velmi smutné výsledky
    31.10.2005 16:08

    Z těchto výsledků žádnou radost nemám, jenom vidím jak mě zase okradli...
    vyvlastněný akcionář ČP
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů