Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Přehled devizového trhu - Zlotý, Forint a Slovenská koruna

21.10.2005 9:37
Autor: 

Zlotý včera mírně posílil vůči dolaru a stagnoval vůči euru. Aktivita na trhu byla s blížícím se druhým kolem voleb minimální. Polskou měnu přitom neovlivnily ani poslední průzkumy veřejného mínění ukazující, že Donald Tusk ztrácí svou převahu vůči svému konzervativnímu protivníku. Kurz EUR/PLN tak ve čtvrtek začínal i končil na 3,9000, vůči dolaru zlotý otevíral na 3,2570 a uzavíral na 3,2500. Vůči koši měn končil 15,94% nad paritou. Také dnes těsně před víkendovými volbami předpokládáme slabou aktivitu s obchodováním kolem včerejších hodnot.

Forint včera vůči euru mírně oslabil, když po ranních 253,33 končil na 253,95. Důvodem byla s obavami očekávaná zpráva Evropské komise o maďarském rozpočtu. V této zprávě EK varovala Budapest, že její rozpočet na 2006 opět překročí plán a připravované daňové úlevy dále ztíží přechod ke společné měně. Dnes lze předpokládat další pokus o překonání bariéry 254 EUR/HUF. Ta dosud byla dosažena jen krátkodobě, páteční trh ale bývá málo likvidní, a tak překvapení nejsou vyloučena, zvláště když v pondělí zasedá měnový výbor.

Slovenská koruna zažila včera pokojné obchodovanie, opäť sa pohybovala v úzkom pásme. V priebehu dopoludnia posilnila z úvodnej hodnoty 38,95 k úrovni 38,90 a v jej blízkosti sa držala takmer po celý deň. Dnes nebudú zverejnené žiadne čísla, koruna bude sledovať najmä poľský zlotý. Obchodovanie by malo mať technický charakter, pričom kurz by sa mal pohybovať v rámci pásma 38,80 - 39,00 EUR/SKK.

(ČSOB - denní finanční zpravodaj)

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.11.2025
22:01Výsledková sezona pokračuje s technologiemi centru pozornosti  
17:29Od roku 1950 po současnost: „pravidla“ podle kterých trhy (ne)fungují
17:10ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu
15:43Meta je nejlevnější akcií z Magnificent Seven. Příležitost, nebo varovný signál?  
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
13:56Bank of England drží sazby na 4 procentech Těsné hlasování naznačuje možný brzký cut
13:16Dominik Rusinko je novým hlavním ekonomem Patria Finance
12:59Boom emisí dluhopisů: AI, akvizice a vládní deficity ženou trh na maxima  
11:38Challenger: Americké firmy propouštějí nejvíce za 20 let. Nasazují AI a snaží se šetřit
10:38Jan Bureš: Průmysl v září nad očekáváním, vyhlídky však zůstávají nejisté
10:32Huang řekl, že Čína vyhraje závod o umělou inteligenci, později své vyjádření zmírnil
10:31Růstu akcií dopoledne dochází dech. Euro a zlato se zvedají  
9:54USA sníží kvůli dlouho trvajícímu shutdownu kapacitu letů o 10 procent
9:00Rozbřesk: Vyšší inflace koruně nepomohla, s ČNB to bude obdobně
8:50ČNB rozhodne o sazbách, Qualcomm překvapil výhledem a v centru dění opět shutdown i Trumpova cla  
6:08Rally čipových firem se láme. Přehnané valuace vyvolaly výprodej
05.11.2025
22:04Americké akciové indexy posilují  
17:13Velmi nízká budoucí návratnost amerických akcií?
16:01Bitcoin poslali dolů jeho dlouhodobí držitelé
13:59McDonald's mírně zvýšil čtvrtletní zisk i tržby

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.