Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ podepsal smlouvu o koupi majority v Severočeských dolech

ČEZ podepsal smlouvu o koupi majority v Severočeských dolech

20.10.2005 17:10
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ
Praha (20.10.2005): Dnes představitelé Fondu národního majetku ČR a energetické společnosti ČEZ podepsali Smlouvu o koupi a prodeji akcií , na jejímž základě ČEZ kupuje 55,792 % akcií Severočeských dolů v držení FNM ČR. Tímto krokem ČEZ navýší svůj dosavadní 37,31% podíl v této společnosti na 93,102 %. Kupní cena činí 9 046 mil. Kč.

Tímto krokem došlo k naplnění usnesení č. 1259 Vlády České republiky ze dne 29. září 2005 o privatizaci majetkové účasti státu ve společnosti Severočeské doly a.s., a to přímým prodejem mimo veřejné výběrové řízení vybranému nabyvateli – společnosti ČEZ, a. s.

„Jde o jednu z nejvýznamnějších investic ČEZ, která nám poskytuje jistotu pro budoucí spolehlivý provoz nových nebo kompletně obnovovaných elektráren. Nyní můžeme plně rozběhnout program obnovy části uhelných zdrojů, do kterého ČEZ investuje v následujících letech zhruba 100 miliard korun. Tato částka investovaná převážně v severočeském regionu bude jednou z největších investic realizovaných v České republice. Tato investice také významně podpoří zaměstnanost v regionu a znamená příležitost pro řadu místních firem,“ řekl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ.

ČEZ a Severočeské doly jsou na sobě vzájemně velmi závislé - 80 % produkce SD míří k ČEZ a tyto pokrývají potřeby ČEZ ze 60 procent, a tak spojení obou firem je logickým řešením. Naprosto stejně je organizována i konkurence.

„Prodejem Severočeských dolů byla završena privatizace hnědouhelných společností v ČR. Fond národního majetku ČR vysoce oceňuje fakt, že Severočeské doly získávají silného strategického partnera, který zaručí nejen jejich další ekonomický rozvoj, ale i splnění závazků definovaných ve Smlouvě o koupi a prodeji akcií“ řekl Jan Škurek, místopředseda výkonného výboru FNM ČR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data