Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Vláda rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti Čepro o 3 miliardy Kč

Vláda rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti Čepro o 3 miliardy Kč

20.10.2005 16:18
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF:
Vláda na svém včerejším zasedání rozhodla o navýšení základního kapitálu společnosti Čepro o 3 miliardy Kč. Finanční prostředky budou použity na investiční rozvoj této společnosti, která se zabývá skladováním a distribucí ropných produktů v ČR.

K rozhodnutí o navýšení kapitálu vedla vládu současná investiční situace Čepra, jehož skladovací kapacita a produktovodní síť je již na hranici životnosti. Dosavadní výsledky společnosti v letech 1994 až 1998 jí neumožňovaly investovat do údržby, na opravy a rozvoj potřebné prostředky. Dobré výsledky hospodaření v letech 1999 – 2003 pak vedly pouze k získání finanční stability v oblasti základních obchodních a udržovacích aktivit. Investované finanční prostředky umožní Čepru plnit jeho prioritní úkol, kterým je ochrana a obměna zásob státních hmotných rezerv.

Na základě směrnice Evropského parlamentu a rady o podpoře využívání biopaliv a jiných obnovitelných pohonných hmot v dopravě je nutno v ČR do konce letošního roku nahradit 2% veškerých benzinů a nafty bio složkami. Do konce roku 2010 se jedná o 5,75% veškerých PHM. Z toho důvodu a v návaznosti na usnesení vlády z 12. října tohoto roku jsou rovněž nutné investice v Čepru do nádrží, dávkování, měření, kontrolních a řídících systémů pro zajištění mísení. Jedná se o investici zhruba ve výši 1 mld. Kč.


Váš názor
  • Důležitá karta
    26.11.2005 6:54

    Pokud by lustrační zákon nikomu nevadil, zcela jistě by mohl fungovat bez povšimnutí dál - jiných a mnohem důležitějších témat k diskuzím je dlouhá řada. To, že se tato kauza dostala až do médií, je následkem zcela konkrétního tlaku - evidentně existuje překvapivé množství osob, které působily aktivně za minulého režimu, a které dnes potřebují mít plnou legitimitu v režimu dnešním. Jinak by uvedený tlak na jeho zrušení nevznikl. Je tedy zjevné, že ani po 16 letech po převratu nejsou tyto osoby pasivní, ale stále mají - zcela jistě přes své známé, kteří v politice působí veřejně a legálně - nemalý vliv. A to je velmi varovná a znepokojující zpráva. Je tedy zřejmé, že lustrační zákon správně plní svoji funkci a není pravda, že je zbytečný. Premiére Paroubku, napravte svoji chybu a pojmenujte osoby, kterým na zrušení lustračního zákona nejvíc záleží. Je to velmi důležité. Je to životně důležité - pro nás i pro ně. Komu dáte přednost, premiére Paroubku?
    viz Rusek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data