Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

CzechInvest bude mít nového generálního ředitele

20.10.2005 12:28
Autor: 

Následuje tisková zpráva Czechinvestu
Agenturu pro podporu podnikání a investic CzechInvest čeká na přelomu října a listopadu změna v nejvyšším vedení. Generální ředitel Radomil Novák opouští svou funkci a od 1. listopadu jej nahradí dosavadní ředitel zahraničního zastoupení CzechInvestu v Japonsku Tomáš Hruda.

Pozici generálního ředitele CzechInvestu zastával Radomil Novák od loňského podzimu, kdy ho ministr průmyslu a obchodu Milan Urban jmenoval namísto Martina Jahna. „Už když jsem přebíral vedení agentury počítal jsem s maximálně ročním působením. Má rodina trvale žije v Kalifornii a manželství na takovou dálku se dlouho vydržet nedá. Navíc nyní čekáme prvního potomka a u toho bych chtěl být,“ řekl Radomil Novák, který se k odchodu sám rozhodl a agenturu na předání novému řediteli postupně připravil.

Radomil Novák nastoupil do CzechInvestu v roce 1998 jako ředitel investičních projektů a mimo jiné byl zodpovědný za návrh a přípravu národního systému investičních pobídek. V červenci roku 2000 založil, a do poloviny roku 2003 i řídil, kancelář CzechInvestu v kalifornském Silicon Valley. V srpnu 2003 se vrátil do pražské centrály jako náměstek generálního ředitele pro operativní řízení, kdy odpovídal především za sloučení CzechInvestu s ARP a CzechIndustry a za zavedení nového systému podpory podnikání v ČR s využitím fondů EU.

„CzechInvest je mimořádně výkonná agentura ministerstva, proto je nezbytné, aby ji vedl člověk odpovídajících schopností. Už v prvních měsících práce Radomila Nováka bylo jasné, že to byla volba šťastná. Je škoda, že odchází, ale to osobní rozhodnutí chápu. Jeho nástupce nebude mít snadný úkol, protože musí navázat na jeho práci ve dvou klíčových oblastech pro naši ekonomiku - zprostředkování evropských strukturálních fondů našim podnikatelům a získávání zahraničních investorů musí řídit skutečná osobnost,“ prohlásil ministr průmyslu a obchodu Milan Urban.

Změna ve vedení CzechInvestu se připravuje několik týdnů. Ministr již také vybral za Nováka náhradu. Volba padla na dosavadního ředitele zahraničního zastoupení CzechInvestu v Japonsku Tomáše Hrudu. Tomáš Hruda vystudoval ekonomii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a do CzechInvestu přišel jako projektový manažer v roce 2000. Významným okamžikem jeho kariéry byl projekt TPCA, historicky největší zahraniční investice, která přišla do České republiky. Hruda byl tehdy pověřen vedením realizačního týmu. Později se stal ředitelem odboru investičních projektů a od letošního ledna je ředitelem zastoupení v Japonsku, kde se zabývá podporou přílivu japonských investic do České republiky.

„Rozhodnutí ministra pověřit mě řízením agentury si velice vážím. Úkolem CzechInvestu je především podporovat domácí firmy a zprostředkovávat investiční projekty. Agentura tedy hraje důležitou roli při vytváření obrazu České republiky jako místa, kde se vyplatí podnikat, a tuto pozici bych rád svým působením v čele CzechInvestu dál posiloval,“ reagoval na své pověření Tomáš Hruda.

„Z kandidátů, kteří přicházeli v úvahu, jsme vybrali toho nejlepšího. Tomáš Hruda problematice podpory podnikání rozumí a mezi investory má jeho jméno dobrý zvuk,“ dodal ministr Urban.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.01.2021
22:03Zavěr týdne v USA ve znamení mírného poklesu  
18:56Moneta oznamuje ochotu jednat o převzetí Air Bank a transakci, která může vést k zásadnímu podílu PPF
18:35MONETA Money Bank, a.s: Uveřejnění vnitřní informace
17:59Tomáš Vlk: Hodnotové a cyklické akcie by letos měly mít v portfoliu větší prostor
17:15Akcie v minusu, euro odolává, dluhopisy na závěr týdne se ziskem  
17:00Mora z ČNB: Příští pohyb sazeb vidím spíše vzhůru
16:26Rozdíl mezi americkými a evropskými akciemi
16:09Intel zatím neplánuje outsourcing výroby čipů (komentář analytika)  
14:42VW za loňský rok čeká provozní zisk kolem deseti miliard eur
14:42Perly týdne: Akcie nastaveny na dokonalost, dolar na pokles a u nás nezájem o paušální daň
14:19FAZ: Z českých kvót na potraviny by mohl profitovat Babiš
13:14Hanke: Řešení latinskoamerických měnových pohrom
13:12Německo zhoršilo odhad letošního růstu HDP na 3 procenta
12:32Podnikatelská aktivita v eurozóně v lednu dále klesla
11:29NET4GAS uskutečnila úpis dvou tranší korunových dluhopisů včetně výjimečné na korunovém trhu za posledních 10 let
11:12Negativní dopoledne. Investoři si všimli, že koronavirus zůstává problémem  
10:29Škodě loni v Česku klesla výroba na tři čtvrtě milionu aut
10:25Masivní fiskální podpora a inflace jako šedá labuť
9:42Vláda spolu s nouzovým stavem prodloužila i epidemická opatření
9:07Rozbřesk: Dluh zemí eurozóny překonal 97 % HDP

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:30JP - CPI, y/y
8:00UK - Maloobchodní tržby bez PHM, y/y
9:30DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu
13:00Schlumberger NV (12/20 Q4)