Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Zentiva dokončila akvizici společnosti Venoma a získala kontrolní podíl ve společnosti Sicomed

13.10.2005 8:15
Autor: 

následuje tisková zpráva Zentivy
Praha a Londýn, 12. října 2005 – Zentiva N.V. („Zentiva” nebo „Společnost”) dnes oznámila dokončení akvizice 51 % akcií společnosti S.C. Sicomed S.A. („Sicomed”), předního rumunského výrobce generických léčiv kotovaného na bukurešťské burze cenných papírů („Burza“), prostřednictvím akvizice 100 % podílu ve společnosti Venoma Holdings Limited („Venoma”) za přibližně102 milionů USD v hotovosti (spolu s dodatečnou platbou ve výši přibližně 1,8 milionu USD jako kompenzaci za zůstatek na hotovostních účtech Venomy).

Zentiva hodlá vyhlásit veřejnou nabídku na převzetí („Nabídka”) zbývajících 49 % akcií společnosti Sicomed. Podmínky Nabídky podléhají schválení Rumunské národní komise pro cenné papíry a předpokládá se, že Nabídka bude dokončena ke konci roku. Zentiva předpokládá, že akvizice bude financována částečně ze stávajících hotovostních zdrojů a částečně z nově přislíbených úvěrů.

Jiří Michal, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Zentiva, uvedl: „Akvizice společnosti Sicomed posílí naše vedoucí postavení na farmaceutickém trhu ve střední a východní Evropě a umožní nám zhodnotit na rychle rostoucím rumunském trhu naše portfolio moderních značkových generických léčiv včetně celé řady připravovaných produktů.“

„S úspěšným řízením integrace máme široké zkušenosti a jsme přesvědčeni, že budeme realizovat přepokládané synergie z akvizice, která přispěje k růstu našich výnosů ve střednědobém horizontu. S potěšením očekáváme další kroky v rámci integračního programu. Vítáme rovněž vedení a zaměstnance společnosti Sicomed ve společnosti Zentiva a věříme, že je akvizice ku prospěchu všech, rumunských akcionářů, vlády i pacientů.”

(zdroj: Zentiva)


Váš názor
  • Vedouci postaveni?
    13.10.2005 10:54

    Zentiva je na trzich stredny a vychodny Evropi az pata mezi generickymi vyrobci leku. Prvni je jenom na Slovensku a v Cesku.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data