Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KDU-ČSL podpoří zákoník práce, bez rozhodovací pravomoci odborů

21.09.2005 15:11
Autor: 

Následuje tisková zpráva KDU-ČSL
Předsednictvo KDU-ČSL dnes pověřilo předsedu strany Miroslava Kalouska předložit předsedovi vlády Jiřímu Paroubkovi následující návrh:
KDU-ČSL podpoří Zákoník práce za předpokladu, že z něj budou vypuštěna ustanovení o rozhodovací a kontrolní pravomoci odborů. Tato ustanovení (zejména §316 a §317) nesouvisejí s ochranou všech zaměstnanců, ale především se zajištěním vlivu odborových funkcionářů. Vypuštěním těchto ustanovení bude zajištěn soulad zákona s Ústavou ČR a zajištěna rovnost zaměstnanců (ať již jsou či nejsou členy odborových organizací) a zaměstnavatelů před zákonem.

Od všech ostatních požadavků KDU-ČSL ustupuje.

Demokraté křesťanští tak chtějí umožnit demokratům sociálním uskutečnit jejich pochopitelnou prioritu – totiž schválit Zákoník práce ještě v tomto volebním období, aniž by přitom museli hledat podporu u KSČM.

KDU-ČSL vyzývá ČSSD ke společné odpovědnosti čelit komunistickému nebezpečí. Obě naše strany spojuje sdílená zkušenost z roku 1948, zaplacená i nejtěžšími oběťmi našich členů v následujících letech. Obě naše strany spojuje společná odpovědnost za budoucí demokratický vývoj v České republice. KDU-ČSL doufá, že v zájmu této budoucnosti koaliční partneři její nabídku přijmou.


Váš názor
  • panbickari
    21.09.2005 19:58

    Tem je vsechno uplne fuk.Ti aby se udzeli u koryt tak jsou schopni na 4 roky uznavat alaha.Je uplne jedno kdo vyhraje volby,ale jedno je jiste :panbickari budou na jeho strane.Nechapu jak takhle bezcharakterni bandu muze nekdo volit.
    dodo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data