Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční banka útočí na 3200 Kč, Unipetrol po krátkodobém „výbuchu“ zpět nad 150 Kč

Komerční banka útočí na 3200 Kč, Unipetrol po krátkodobém „výbuchu“ zpět nad 150 Kč

22.7.2005 17:00
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Pražská burza opět ukázala investorům svoji lepší tvář, když zcela v poklidu nejprve absorbovala zprávy z Londýna a pak i z Olšanské ulice. Ze sídla Českého Telecomu dnes vyšly čtvrtletní výsledky, které zaostaly jak za naším, tak za očekáváním celého trhu. Přes tento sled zpráv, však akcie Českého Telecomu větších změn nezaznamenaly a udržely hodnotu 461,50 Kč. Dnešní obchodování se pak odehrávalo pod taktovkou prozatím nejméně výkonného titulu pražské burzy za letošní rok, Komerční banky, která za posledních šest měsíců ztratila 9,6 %. Dnes přidala bezmála 100 Kč a dostala se na 3180 Kč. (+2,95 %).

Co se procent týče ještě lepší výsledek zaznamenaly akcie Unipetrolu, které se již vzpamatovaly z krátkodobého šoku „103 Kč“ a dnešní nákupy jej posunuly nad 150 Kč. Částečný návrat na stupně vítězů zaznamenaly akcie ČEZu, když se jejich maximální cena 524 Kč na okamžik objevila na kotacích. Přesto akcie elektrárenské společnosti zůstaly pod výkonnostní křivkou 520 Kč. Vybírání zisků v Evropě se nejvíce promítlo v ceně Erste Bank, která se posunula pod 1270 Kč, tedy o 0,93 %. Celkově pražská burza udržela půlprocentní růst a před zahájením výsledkové přehlídky je v dobré kondici.


Váš názor
  • Parťáci = matematika za 4 s odřenýma ušima, čeština za 5
    23.7.2005 11:38

    Naučte se rozlišovat předložky s a z, hoši, děláte stejné chyby pořád dokola. Nic bych nenamítal, kdyby šlo o jakýsi rychle napsaný příspěvek do diskuze, ale finanční server by měl mít trochu úroveň.
    Anal Natrah
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data