Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PKN navrhla odkoupit minority Unipetrolu po 103 Kč, navíc uvažuje o snížení ceny za státní podíl

PKN navrhla odkoupit minority Unipetrolu po 103 Kč, navíc uvažuje o snížení ceny za státní podíl

20.7.2005 9:49
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Komise pro cenné papíry včera zamítla návrh odkupu předložený společností PKN ve výši103 Kč/akcie pro Unipetrol, 701 Kč/akcie pro Paramo a 100 Kč/akci pro Spolanu. Hlavními důvody zamítnutí byly nejasnosti v ohodnocení výše uvedených společností předložených nezávislým expertem. Společnost PKN by nyní měla předložit nové nabídky do 25. června. V opačném případě, by mohla Komise pro cenné papíry udělit PKN pokutu a/nebo PKN ztratí hlasovací práva a/nebo minoritní akcionáři mohou požadovat, aby PKN vykoupil jejich akcie do 6 měsíců od 25. června. Připomínáme, že Unipetrol je na tzv. “Watch list” Patrie.

Generální ředitel Unipetrolu Pavel Švarc kritizoval navrhované varianty alokace CO2 povolenek a uvedl, že každá z těchto variant způsobí, že některé chemické společnosti budou nuceny nakupovat emisní povolenky v hodnotě stovek milionů korun. Někteří zástupci PKN údajně řekli, že PKN z tohoto důvodu může uvažovat o snižení ceny, kterou zaplatil za 63% podíl v Unipetrolu.


Váš názor
 • Trestní oznámení
  20.7.2005 11:43

  bude v nejbližší době podáno na znalce pracujícho pro firmu, která pro PKN vypracovala zmanipulovaný znalecký odhad UNI. Kontak: NS GROUPJakubská 2, Praha 1, Česká RepublikaTel: 224 800 930 | E-mail: nsgroup@nsgroup.cz
  Investor
  • RE...
   20.7.2005 16:11

   Nechci být přehnaně kousavý, ale domnívám se, že takovou žalobu každý rozumně uvažující soudce smete ze stolu a ještě Vás nechá zaplatit soudní výlohy. Vám publikováním tohoto odhadu vznikla nějaká objektivně doložitelná škoda ? Nikdo nás přece nenutí za uvedenou cenu prodávat - když si myslíte, že Uni má stát 200,-, tak to prostě neprodávejte a fertig. Proč si všichni proboha myslíte, že odkup po nabytí majoritního balíku je jedinou a poslední cestou, jak se akcií zbavit ?? Jste-li názoru, že nový vlastník je kvalitní partner tak si akcie nechte a participujte na hospodářských výsledcích. Pokud tohoto názoru nejste, prodejte akcie buďto za tržní cenu (je-li vyšší než cena odkupu) nebo v odkupu (je-li tržní cena nižší než cena odkupu). Logika kroku - majoritnímu vlastníkovi nevěřím, ale akcie si nechám a budu se s ním soudit - patří do mateřské školky.
   Pako
   • 21.7.2005 7:39

    ...samozřejmě že to soudce smete ze stolu, když bude taky koupený....
 • 20.7.2005 10:53

  Jestli to myslí s takovou cenou vážně, tak to je zralé na žalobu...
  THR
 • Poláci jsou pěkný kurwy.....
  20.7.2005 10:46

  "PKN: v odkupu nabídneme férovou cenu".....to se teda ukázali v pěkném světle, jen co je pravda.
  Logan
  • Jsou to Poláci
   20.7.2005 20:42

   jejich optikou je férová cena ta, kterou zaplatili státu, nu což, je potřeba se podle toho zařídit, toť vše
   Hombre
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba