Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KCP možná rozhodne o nabídce odkupu minorit Telecomu už dnes

KCP možná rozhodne o nabídce odkupu minorit Telecomu už dnes

14.7.2005 9:28
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Již dnes by mohlo dojít k rozhodnutí Komise cenných papírů o povinné nabídce minoritních akcionářů, vyhlášenou společností Telefonica ve výši 456 Kč/akcie. Pokud by KCP objevila nějaké nejasnosti, konečný termín pro její rozhodnutí by byl 21. července. Vzhledem k tomu, že navrhovaná cena splňuje požadavek minimální ceny, kterou tvoří 6měsíční vážený průměr (6MVWAP) ve výši 443 Kč/akcie očekáváme, že odkup bude schválen. Nepředpokládáme, že míra úspěšnosti odkupu bude vyšší než 10 % free float (49 % Českého Telecomu), a proto by akcie měla zůstat na trhu. Obchodování by se mělo znovu vyvíjet na základě fundamentu společnosti.

Připomínáme, že Český Telecom považujeme za atraktivní investici založenou na silném dividendovém potenciálu, to jest dividendový výnos blizký 10 % v roce 2006 a další možnosti pro restrukturalizaci pod společností Telefonica.

Generální ředitel společnosti Telefonica Cesar Alierta byl obviněný ze zneužití interních informací z dob, kdy působil jako generální ředitel tabákové společnosti Tabacalera. Zdroj: Financial Times


Váš názor
  • KCP MOŽNÁ-TELECOM
    14.7.2005 10:06

    Z technického úhlu pohledu máte sice pravdu,důvod proč nekupuji telecom je nedůvěra v nového vlastníka,jenž nemá příliš dobré reference z minulosti co se týče chování k ostatním akcionářům,nemám to sice spolehlivě ověřeno,ale na každém šprochu pravdy trochu.Co se týče aférky ředitele to mě nechává zcela v klidu.
    Václav Marek
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university