Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Vstup do EU byl dobrým krokem, říkají návštěvníci Patria.cz

26.5.2005 14:43
Autor: 

Prvního května 2004 Česká republika spolu s dalšími 9 státy vstoupila do Evropské unie v rámci jejího historicky největšího rozšíření. Vezmeme-li v potaz všechny aspekty, ať už kladné či záporné, vstupu do EU, celkový obraz vychází jednoznačně ve prospěch našeho začlenění tohoto celku. Vyplývá to z ankety, která proběhla na stránkách Patria.cz v období 29.4. až 25.5. tohoto roku.

Otázka v anketě směřovala ke zhodnocení dosavadního členství republiky v EU při příležitosti jednoletého výročí vstupu. Zněla: Je tomu právě rok... Jste rádi, že jste v Unii? Výsledkek ankety byl tentokrát jednoznačný, tři čtvrtiny hlasujících odpovědělo ano či spíše ano. Naproti tomu necelá pětina hlasovala ne nebo spíše ne, zbytek hlasů připadá na hlasující s neutrálním postojem nebo na odpovědi "nevím". Celkem se ankety zůčastnilo 442 hlasujících.

Jednoznačná podpora našeho členství v EU je na první pohled v kontrastu s kritikou, mnohdy ostrou, kterou návštěvníci serveru Patria.cz Evropské unii či její politice někdy adresují. Na druhou stranu, jak je vidět, konstruktivní kritika nebrání hodnotit věci s nadhledem, v širším a dlouhodobějším kontextu. Zajímavý je výsledek ankety také v porovnání s aktuálními průzkumy ohledně podpory chystané ústavě EU - ty vycházejí přibližně vyrovnaně.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Podivné
    26.5.2005 14:49

    Na tomhle serveru jsem snad ještě nečetl pozitivní názor na EU...
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data