Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
PKN chce provést změny v Unipetrolu, jestli ho ponechá na trhu, není ještě jisté

PKN chce provést změny v Unipetrolu, jestli ho ponechá na trhu, není ještě jisté

19.5.2005 9:18
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

PKN uvedla na včerejší tiskové konferenci, že má v plánu zvýšit svůj podíl v České rafinérské (dceřiná společnost Unipetrolu) ze současných 51% poté, co společnost získá kontrolu nad skupinou Unipetrol. Zbývající 49% podíl je vlastněn konsorciem Agip, ConocoPhillips a Shell. PKN má také v úmyslu prodat společnost Kaučuk a další jednotky vyrábějící umělá hnojiva a na konci roku převést jednu třetinu čerpacích stanic Benzina společnosti ConocoPhillips. Současně se PKN zajímá o koupi 69 čerpacích stanic Aral v České republice.

PKN dále uvedla, že ještě neučinila konečné rozhodnutí týkající se případného stažení akcií Unipetrolu z obchodování na BCPP. Připomínáme, že PKN by podle očekávání měla zaplatit 90 % zbývající částky za koupi Unipetrolu 24. května a akcie by měly být na nového vlastníka převedeny ve stejný den. Za státní 63% podíl nabídla PKN 11,75 mld. Kč. PKN je povinna během 60 dnů od vypořádání transakce vyhlásit nabídku odkupu akcií minoritních akcionářů. Připomínáme, že Unipetrol je na tzv. „restricted list“ Patrie.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
 • Výzva pro všechny minoritní akcionáře ke společnému postupu!
  19.5.2005 10:26

  Zde jse kontakt SMA UNI: www.sma-unipetrol.cz
  Logan
 • Něco řeknem, něco ne.
  19.5.2005 9:52

  Vyjádření generálního ředitele o předpokladu ponechání akcií na burze - NEŘEKNEME Vyjádření mluvčího po telefonu, že ještě není rozhodnutý, co bude říkat - ŘEKNEME
  TurboNeko
  • Jaká je přidaná hodnota a smysl této infromace?
   19.5.2005 10:43

   Položme si i Patrii několik otázek "Může PKN nyní sdělit "ponecháme akcie UNI na BCPP na věčné časy a nikdy jinak, když ani nevědí, zda náhodou v odkupu nevykoupí 99%" 2. Je riziko, že dojde ke stažení akcií PM menší nebo stejné než u UNI? Kolik vlastní majoritní akcionáři v obou případech? Sdělil majoritní akcionář PM, že akcie PM nechá na BCPP na věčné časy? 3. Nyní otázka na Patrii: Nemáte náhodou pocit, že Vaše opakované zdůrazňování, že PKN ještě nerozhodlo, má dopad na cenu akcií? Uvádíte, že akcie Unipetrolu máte na restricted list! Pokud se chcete vyhnout problémům zvažte zda tuto otázku vůbec nekomentovat či uvádět doslovná stanoviska, jak tiskového mluvčího tak generálního ředitele Chalupce a to v kontextu, kdy to řekli, zda sami či byli tázáni, kdy a kým. Mám pocit, že za Zdeňka Bakaly se Vám tyhle věci nestávaly. Jinak Vám přeji i v područí KBC hodně zdaru.
  • Re:
   19.5.2005 10:14

   Pro upřesnění, na patria.cz byly už včera bleskově zveřejněny všechny výroky PKN k Unipetrolu: vyjádření GŘ v cca 11:30 (http://www.patria.cz/zpravodajstvi/komentare_zobraz.asp?ka=1159848) a dodatečné upřesnění tiskového mluvčího v 13:10 (http://www.patria.cz/zpravodajstvi/komentare_zobraz.asp?ka=1159853). Děkujeme za názor.
   Patria Online
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
ARM Holdings PLC (09/16 Q3)
16:00USA - Prodeje nových domů