Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražská burza mírně posiluje, Unipetrol a Zentiva ale míří dolů

Pražská burza mírně posiluje, Unipetrol a Zentiva ale míří dolů

9.5.2005 11:15
Autor: Viktor Reischig, Patria Finance

Pražské obchodování bez výraznější aktivity lehce posiluje. Na trhu je zatím vidět pouze limitovaná aktivita investorů, a tak likviditu dopňují pozice obchodníků. Největší objemy jsou tradičně na ČEZu a Komerční bance. Zatímco ČEZ (+0,1 %) si našel podporu jak domácích tak i zahraničních účtů kolem těchto úrovní, Komerční (-0,3 %) stále testuje psychologickou hranici 3000 Kč. O akcie Českého Telecomu jeví zájem investoři na hranici 445 Kč (+0,1 %), ochota prodávat tu však chybí.

Výrazněji níž se opět podívaly akcie Unipetrolu, na prodejní straně jsou dnes nejen drobní akcionáři v obavách ohledně odkupní ceny, ale také zahraniční investoři. Kladnou korekci zažívá Erste Bank, po pátečním prodejním honu se titul stabilizoval lehce nad úrovní 1100 Kč (+1,8 %). Celkově se na burze zobchodovaly akcie za velmi podprůměrných 551 mil. Kč, přičemž burzovní index PX-50 lehce zpevnil o 0,14 %.


Váš názor
 • Ranní záchvěv optimismu?
  9.5.2005 12:32

  Po schválení Zákonu o vyvlastnění a nekonečných vzájemně si odporujících informacích Tvůrců Trhu je takovýto optimismus (mírný růst) vždy jen chvilkovým záchvěvem. Český trh je nedůvěryhodný a nikdo neví, kde se pokles zastaví a jak velká hrstka investorů na nebezpečném českém trhu nakonec zbyde.
  TurboNeko
 • Pro Patrii.....
  9.5.2005 12:10

  PKN můžete vkázat, že ani po aktuálním průběhu UNI levně nevykoupí, SMA UNI si nechala udělat ocenění a zná hodnotu holdingu velice dobře a hodlá o tom taky informovat ostatní minoritní akcionáře.
  Investor
  • Pro PKN
   9.5.2005 13:11

   Připojuji se ke kolegovi "Investorovi" a sděluji tímto PKN a tvůrcům trhu, že se nenechám někam dotlačit ! Co naše slavná komise, dohled atd. nerád se soudím, i když se tím v podstatě živím ! Čest ivestor Ferda
   Investor Ferda
 • Aktuální vývoj na Unipetolu
  9.5.2005 12:07

  Zde je dnešní komentář SMA UNI, tj. držitelů významné části freefloat UNI: http://ipoint.financninoviny.cz/detail.php?article=44661
  Investor
  • Re...
   9.5.2005 14:13

   Ten článeček je taky povedenej, myslím že by se KCP měla juknout kdo tady doopravdy manipuluje kurzem, jestli MM nebo SMA.
   Swatch
 • manipulace
  9.5.2005 11:28

  když se podaří, co se dařit má, tak je přece krásně na světě...
  Tom
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data