Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výprodeje na pražské burze pokračují, zahraniční investoři snižují pozice

Výprodeje na pražské burze pokračují, zahraniční investoři snižují pozice

4.5.2005 15:30

Výprodeje na pražské burze pokračují a index PX-D ztrácí dalších 1,6 %. Stále vidíme domácí i zahraniční investory snižovat pozice, ale poptávka na trhu je značně omezená, takže nastává následující - vyšší volatilita při nižších objemech. Největší propady opět vidíme na bankovních akciích, a to když investriční banka Morgan Stanley odebrala Komerční banku ze svého bankovního modelového portfolia a snížila cílovou cenu na 3280 z 3889 korun. Erste pokračuje v jízdě dolů a nepomohly jí ani dobré výsledky Bank Austria, která má podobné pole působnosti jako Erste, navíc cena protla 200denní průměr, což spustilo další výprodeje. Nyní se obchoduje na hranici 1100 korun za akcii, ale výraznější kupce ještě stále nevidime. Doufejme, že banka v pátek vydá pozitivní čísla hospodaření za 1Q a svůj propad alespoň zastaví.

Unipetrol zrácí dalších 6,8 % a prodává se i pod úrovní 140 korun, tento titul stále doplácí na nedostatek likvidity a pokud se objeví nejaký prodejní příkaz, nebo pokud je sentiment negativní, jako například dnes, může titul ztrácet i desítky procent než se najde dostatečná podpora . V naší části Evropy jsme suverénně nejméně výkonný trh, tedy alespoň pro dnešek. Banky v Polsku jsou obchodovány v pozitivním teritoriu a maďarská OTP také. Zentiva k mému překvapení podlehla prodejnímu tlaku, přestože většinou v takovémto prostředí se defenzivním titulům daří. Nicméně z tohoto pohledu to vypadá, že se trh dostal do fáze, kdy je investorům jedno co prodávají a trh je posílán dolů bez ohledu o jaký sektor se jedná.


Váš názor
 • Při dobrých zprávách ...
  4.5.2005 16:50

  Nejste podle fotky dvojče pana Žabži :-) Jinak se opět potvrzuje, že při dobrých zprávách se prodává a při špatných nakupuje. Já bych cílovku žádné firmy ze SPADu ještě hodně dlouho nezvyšoval ...
  PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  ČasUdálost
  14:00HU - Jednání MNB, základní sazba