Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Třetí blok Dukovan zvyšuje efektivitu i výkonu

Třetí blok Dukovan zvyšuje efektivitu i výkonu

4.5.2005 12:45
Autor: 

Následuje tisková zpráva ČEZ
Po dvaceti letech od převzetí 1. bloku jaderné elektrárny z 144 hodinového průkazného chodu na 100% výkonu do zkušebního provozu dochází poprvé k zvýšení efektivity i výkonu provozu 3. bloku.

Ten dosáhl v ranních hodinách 4.5. 2005 výkonu 98% a modernizované turbogenerátory vyrábí 454MW elektřiny. Odborníci odhadují, že po dosažení 100% výkonu reaktoru by turbogenerátory mohly v zimě dodávat do sítě až 460MW. To odpovídá zvýšení efektivity o 4,5%.

V současnosti byla při spouštění modernizovaného 3. bloku ukončena hladina výkonu 95% a reaktor pracuje na výkonu 98% s turbogenerátory na výkonu 2x 247 MW. Takových výkonů starší turbogenerátory nedosahovaly ani za nejtužších mrazů, kdy je účinnost výroby nejvyšší.

Přesné měření a kalibrace výkonů se bude na výkonové hladině 98% provádět až zítra 5.5. a potom ještě při plném výkonu 100% během 144 hodinového průkazného chodu který má začít v pátek 6.5. Ani po úspěšném průkazném chodu však práce odborníků a spouštěčů nekončí. Konečné „END“ bude moci být až po vyhodnocení stovek testů a přijetí poučení z této první velké modernizace. Bloky 1, 2, a 4, čeká stejná omlazovací kůra v příštích letech.

A že to nebylo jednoduché, když z podlah v desítkách místností čouhaly jenom tisíce holých drátů, které bylo třeba spolehlivě připojit na správné místo si můžete být jisti. Posuďte sami z přiloženého obrázku.

Už dnes někteří z pracovníků sní o letní dovolené. Někdo pojede do hor, jiný na kolech jen tak do přírody jiný k moři, na někoho pod hladinou průzračných norských vod čekají vypasení lososi. Zkrátka po takovém vypětí je třeba přijít na jiné myšlenky.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data