Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Přívalová „prodejní vlna“ dorazila ze západu až v poslední čtvrtině a smetla Komerční banku, ČEZ a Philip Morris

Přívalová „prodejní vlna“ dorazila ze západu až v poslední čtvrtině a smetla Komerční banku, ČEZ a Philip Morris

27.4.2005 16:42
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Pražská burza v poslední čtvrtině neudržela příval negativního sentimentu ze zahraničí a začala výrazně klesat. Největší tlak zaznamenala Komerční banka, která se na pár korun přiblížila hranici 3000 Kč. Včerejší obrat se nekonal, a tak zítřejší valná hromada začne na cenách okolo 3000 Kč a investoři budou čekat na jakýkoliv signál od majoritního vlastníka směrem k dividendám a dalšímu výhledu banky. Komerční banku však čeká ještě jedna křižovatka a tou budou páteční výsledky za 1Q, které buď podpoří zítřejší novinky z VH, nebo naopak.

Po neúspěchu v Bulharsku svou daň zaplatily akcie elektrárenské společnosti ČEZ a její akcie propadly a na 405 Kč. Třetí společností, kterou dnes smetly prodejní příkazy, byly akcie Philip Morris ČR, které po zveřejnění všech důležitých zpráv zřejmě zaznamenají odliv dlouhodobého kapitálu, který se do tohoto titulu vrací vždy až v druhé polovině podividendového cyklu. Přes lepší čtvrtletní výsledky klesaly také akcie Českého Telecomu, ale zde je patrný zájem investorů nakupovat na 440 Kč.

Nedařilo se ani Erste Bank, která jako první reagovala na pokles evropských burz a opět se vzdálila 1200 Kč. Nejlépe prodejnímu tlaku odolávaly akcie Zentivy a Unipetrolu. Akcie farmaceutického koncernu již několik dní kupují investoři v rozpětí 985 až 995 Kč a akcie Unipetrolu jsou horkým aktivem pro domácí investory, kteří se předzásobují před pátečními výsledky. Celkově index PX-D ztratil 2,2 %.


Váš názor
  • Od dob "jasnovidce soustruľníka" jiľ to není ono, ale přesto Parta je tím majákem , který drľí ČEZ při zemi
    27.4.2005 18:38

    .........co víc od dob tajemných prodejců v barvách "Templetonu či CSOB" dnes jiľ stačí výkřiky typu "neuspělo Bulharsko". Opravdu jsem rád, ľe nejsem vaąím klientem, protoľe aľ na ten target, bych zřejmě díky vaąemu poskakování zůstal hlady.
    Amatér
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:30UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
16:00USA - Prodeje starších domů