Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jahn chce dividendy a kapitálové příjmy osvobodit od daně a přitáhnout tak do ČR holdingy

Jahn chce dividendy a kapitálové příjmy osvobodit od daně a přitáhnout tak do ČR holdingy

5.4.2005 12:47
Autor: 

Vicepremiér pro ekonomiku Martin Jahn navrhuje daňové výhody, které mají do České republiky přitáhnout holdingové společnosti. Ty mají údajně v ČR horší podmínky než v ostatních zemích EU. Pokud by nedošlo k reformě, mohly by ze země odcházet i zdejší firmy.

Republika má podle Jahna podobnou šanci stát se centrem holdingů jako Nizozemsko, Lucembursko nebo Rakousko. "ČR má vhodnou infrastrukturu, znalostní složení a atraktivní je Praha," řekl místopředseda vlády. Od daní by měly být osvobozeny kapitálové příjmy, které souvisejí s vlastnictvím podílu v dceřiných firmách - to by mělo přilákat zahraniční mateřské společnosti a zabránit odlivu českých. Většina ostatních zemí unie tyto příjmy od daní osvobozuje. Osvobození dividend a kapitálových příjmů od daně by se nově nemělo týkat jen firem z EU, ale i z ostatních zemí.

Jahn také navrhuje zmírnit podmínky pro prohlášení firmy za dceřinou. Současný minimální 20% podíl by měl v roce 2009 klesnout na 10 %, doba, po kterou je nutné podíl držet, by měla klesnout na rok. Tím by měl klesnout počet firem podléhajících dvojímu zdanění.

(zdroj: ČTK)


Váš názor
  • vzdusne zamky ...
    5.4.2005 15:58

    uz to vidim, jak se sem cela evropa hrne do toho naseho kocourkova s absurdnim korporatnim pravem, regulatorama, ktery jsou neschopny, a vladou, ktera pada kazdou chvili
    Honza
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data