Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Tiskové prohlášení předsedy KDU-ČSL M. Kalouska

17.3.2005 13:03
Autor: 

následuje úplné znění tiskového prohlášení Miroslava Kalouska
V minulých dnech byla moje manželka, Radka Kalousková, veřejně osočena z krácení daně. Toto osočení vedlo i k trestnímu oznámení, jehož podání bylo rovněž zveřejněno. Jedná se o vykonstruovanou a účelovou lež. Narovnání rodinného majetku včetně dědického řízení realizovala moje manželka s právní pomocí. Z odborného stanoviska jednoznačně vyplývá, že povinnost podat přiznání k dani darovací pro ni nastala až v těchto dnech a v těchto dnech svou povinnost také splnila. Není pochyb o tom, že příslušná řízení tento fakt potvrdí.

Bez ohledu na pravdu a fakta je však veřejnosti předkládána k uvěření nestoudná lež, že manželka předsedy rozpočtového výboru krátí stát na daních. Toto nepravdivé tvrzení je sto ještě více ohrozit už tak otřesenou důvěru veřejnosti v politiky a politiku. Rozpočtový výbor je totiž parlamentním orgánem, do jehož působnosti daně patří.

Jako předseda významné parlamentní strany cítím v tuto chvíli povinnost chránit nikoliv sebe a svou ústavní funkci, ale:

- cítím povinnost chránit nepsané zásady demokratické politiky;
- cítím povinnost chránit prestiž rozpočtového výboru;
- cítím povinnost chránit věrohodnost politiky KDU-ČSL.

Rezignuji proto dnešním dnem na funkci předsedy rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Pracovat v tomto orgánu budu dál jako řadový poslanec.

Činím tento krok jako nezbytný vklad k politické kultuře naší země. Proti původcům pomluv a křivých obvinění budu postupovat právní cestou. Jsem totiž přesvědčen, že k politické kultuře patří i předpoklad, že pomluvy a křivá obvinění nelze realizovat beztrestně.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • čestnost
    17.3.2005 13:44

    Ježíšmarjá, ten je tak čestný až to bere za srdce.To snad budeme i ty lidovce volit :-). Že se ale jedná o velmi vypočítavé chování mající za cíl odvést pozornost od toho, že ustoupit musel,protože se mu v KDU hroutila pozice pod nohama je jasné. Tolik prebendistů na funkcích a oni by snad museli odejít z těch funkcí "náměstků,poradců.vedoucích odborů atd. to by přece tak poctiví a zásadoví lidé neustáli. Museli by se přece začít živit!!!! A to jde
    jet
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data