Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Upadla pražská burza v nemilost investorů? Akcie Unipetrolu a ČEZu prohlubují své včerejší ztráty

Upadla pražská burza v nemilost investorů? Akcie Unipetrolu a ČEZu prohlubují své včerejší ztráty

15.3.2005 17:47
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Nebýt toho faktu, že největší váhy v indexu PX-D patří akciím Erste Bank, Komerční bance a teprve pak ČEZu, mohl být dnešní výsledek ještě více ovlivněn pokračujícími prodeji. Akcie Erste Bank vzrostly o 0,4 % a akciím Komerční banky dnes patří primát za zhodnocení o 1,3 %, když v jeden moment její akcie dokonce dosáhly opět nad 3600 Kč.

Na trhu však pokračovaly výprodeje Unipetrolu, který se dnes propadl o dalších 8,76 % a jeho cena uzavírala pod 157 Kč. Pokles proběhl také u ČEZu, který do posledních dvou hodin obchodování hájil cenu 440 Kč. Pak přišla výprodejní vlna, která ho opět srazila pod 435 Kč. Jakoby bez povšimnutí dnešní seancí prošly akcie Českého Telecomu, který uhájil hodnotu 408 Kč.

Nárůst zaznamenaly akcie farmaceutické společnosti Zentiva, jenž dnes vzrostly o 0,9 %. Mírnou korekcí prošly akcie Philip Morris ČR, které se v průběhu dnešního dne obchodovaly těsně pod 19000 Kč. Celkově index PX-D klesl o 0,23 % na 2922,2 bodů.


Váš názor
 • nemilost?
  15.3.2005 18:41

  No nevim jsme ve vleku polske a madarske burzy tam nejvetsi poklesy byly minuly a predminuly tyden.
  pan_Lambda
  • Kdy nastane obrat?
   15.3.2005 19:08

   To je sice pravda,ale nechápu postoj investorů k ČEZu.Všechny informace nahrávají k investici do tohoto titulu,ale stále převládá realizace zisků.Myslím,že růstová korekce je nyní již nevyhnutelná.
   milo
   • Proč tak brzy ?
    15.3.2005 22:18

    Po velmi dlouhé době jsou prodejci silnější než kupci. Proč by měli být stále silnější kupci ? Podívej se na jakýkoli graf a zjistíš, že ČEZ "šturmuje" téměř nepřetržitě přes rok. Za poslední měsíc (a něco) byl nárůst z 360 na 470 Kč/ks. To je víc než dost a jakákoliv korekce je zdravá. Nedivil bych se poklesu třeba na 400 Kč/ks. Takové prodeje které nás potkali jen za poslední dva dny, jsou nutností. Rozhodně se nejedná o časovou délku STÁLE, jsou to nyní jen dva dny. A názor, že ČEZ nyní po dvou dnech prodejů MUSÍ mít růstovou korekci považuji za neodpovídající.
    Imation
    • Tak, tak
     16.3.2005 8:11

     Růstové období trvalo příliš dlouho a nic neroste do nebes ... Můžete se utěšovat názorem, že když jsou hodnoty akcií vysoko tak to neznamená, že nemohou být ještě výš. Ale co je pravděpodobnější ? Osobně si myslím, že bankovní tituly jsou za zenitem, ostatní tituly tak akorát. Na doporučení "analytiků" investičních společností nedoporučuji spoléhat. Když akcie rostou, se zpožděním vydávají doporučení na nákup. Když jsou na vrcholu, tak je to stále nákup nebo držet. Až akcie klesají drahnou dobu (a investiční společnosti se mezitím sami těchto akcií zbaví), pak teprve vydají doporučení prodat, což je ovšem už soukromým investorům srdečně jedno ... A to nemluvě o chování bank, které při úpisu nových titulů (svých klientů) přinutí svá investiční oddělení na tyto tituly vydat doporučení "nákup" ...
     PaulC
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data