Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Analýza: Deregulace nájemného

1.3.2005 14:59
Autor: David Marek

Na stránkách Patria.cz byla zveřejněna analýza „Krátce na téma …“ s názvem "Změna životní úrovně v ČR v posledních padesáti letech". Tato analýza je k dispozici všem klientům Patria Plus. Z úvodu analýzy:

Před patnácti lety se Česká republika pozvolna vydala na cestu k tržní ekonomice. Přesto dosud přežívají některé relikty. Jedním z nejvíce kritizovaných je plošná regulace nájemného, resp. předmětem kritiky je spíše výrazně nepřiměřená úroveň regulovaného nájemného. V této analýze jsme se pokusili učinit krok od kvalitativních soudů ke změření distorze trhu nájemního bydlení. Jak velká by měla být deregulace nájemného? Sníží se po deregulaci tržní nájemné? Kolik koho stojí regulace nájemného?

Obr. 1: Segmentace trhu nájemního bydlení

Celou analýzu naleznou klienti Patria Plus ZDE.

Pokud nejste klientem Patria Plus a máte zájem o registraci služeb Patria Plus na zkušební období, klikněte ZDE.

Pokud máte zájem o registraci služeb Patria Plus na placené období, klikněte ZDE.

Bližší informace k službě Patria Plus naleznete tamtéž.

Vaše dotazy týkající se služby Patria Plus můžete zasílat na adresu info@patria.cz nebo můžete kontaktovat pracovníky Patria.cz na tel. čísle 221 424 332.


Reklama
Nově na Patria.cz - obchodní signály na forexu podle technických indikátorů ADX, Williams R% a klouzavých průměrů!
Váš názor
  • Zdravíme odborníky
    1.3.2005 17:27

    Dle názoru naší uklizečky bude vliv deregulace po rozprodeji obecních bytů vyšší kastě odekretovaných na výši tržního nájemného minimální. Prý s vámi nesouhlasí ani v tom, že regulace nájmů je plošná. Je selektivní a týká se jen vyšší kasty (příslušnost se dědí z rodičů na potomky a to v případě, že neopustí rodnou hroudu). Dle názoru naší uklizečky bude mít zásadně větší vliv na ceny faktický relativní nadbytek bytů a snaha "nových" pronajímatelů majetek využívat k výdělku. Vzhledem k velké roztříštěnosti, mizivým marketingovým schopnostem a snahou do majetku neinvestovat na straně nabídky očekáváme další snižování "neregulovaného" nájemného a zvyšování výhodnosti nájemného bydlení proti bydlení vlastnickému. S určitým časovým odstupem bude následovat pád cen bytů, po něm začne docházet ke koncentraci vlastnictví a teprve poté dojde opět ke zvyšování cen. PS: Nechcete naši uklizečkou vystřídat?
    Gejza Trubka a kolektiv
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data