Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Konec zubařů v Čechách

Konec zubařů v Čechách

1.3.2005 13:14

V Čechách ubývá zubařů. V Čechách se nevyplácí být zubařem. Jak je možné spojit dvě předchozí tvrzení, aniž by to byl nesmysl? Kromě situace, kdy by se všichni obyvatelé České republiky rozhodli, že mít zdravé zuby je nesmysl a nahradili by je fešnými

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Zdravíme kolegu
  1.3.2005 17:11

  Zkuste ty věty napsat v obráceném pořadí, ušetříte si krkolomné vysvětlení: "V Čechách se nevyplácí být zubařem a tak v Čechách zubařů ubývá." Nebo se snad divíte, že ubývá živnostníků, pokud se nevyplácí být živnostníkem? Zkusil jste vaše tvrzení obrátit? Dává vám věta "V Čechách se nevyplácí být zubařem a tak zubařů přibývá" větší smysl, než ta původní ;-) Samozřejmě pokud se něco nevyplácí, snaží se lidé vydělávat jinak. Ve chvíli, kdy jich odejde dostatek, nebo naroste poptávka, může být všechno úplně jinak. A zlatým dolem je obor, kde se další odborník nevyprodukuje za 4 roky přednášek v učebně pro 200 kusů, ale kde potřebuje včetně praxe aspoň 10 let.
  Gejza Trubka a kolektiv
 • Otázka
  1.3.2005 13:25

  Soudruhu redaktore, a jak je tomu na Moravě a ve Slezku? Je to problém jenom Čech nebo se týká i jiných částí republiky. Pokud by to byl problém Čech tak bych se ani nedivil, protože pro obyvatele Čech jsou typické nízké pracovní výkony a k tomu nelogicky vysoké platy (zejména v Praze).
  Lojza
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y