Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nucený správce podal návrh na prohlášení konkurzu obchodníka s cennými papíry Sati, a.s.

Nucený správce podal návrh na prohlášení konkurzu obchodníka s cennými papíry Sati, a.s.

14.2.2005 14:29
Autor: 

Následuje tisková zpráva KCP
Nucený správce obchodníka s cennými papíry Sati, a.s., kterého před několika týdny jmenovala Komise pro cenné papíry, dnes podal k Městskému soudu návrh na prohlášení konkurzu na majetek tohoto obchodníka. Hlavním důvodem byla skutečnost, že obchodník nebyl schopen dlouhodobě plnit své závazky a byl předlužen. Správce k tomuto zásadnímu kroku přistoupil na základě vyhodnocení poznatků zjištěných v průběhu nucené správy.

Komise pro cenné papíry zavedla u společnosti Sati nucenou správu dne 30.12.2004 poté, co na základě své vlastní dozorové činnosti identifikovala řadu závažných nedostatků v činnosti tohoto obchodníka. Jednalo se především o neplnění ukazatele kapitálové přiměřenosti, nedostatky vnitřního kontrolního systému a nedostatky v evidenci majetku zákazníků. Obchodník též neplnil předběžná opatření uložená Komisí. Komise tak poprvé využila nástroje zavedení nucené správy, který poskytuje nový zákon o podnikání na kapitálovém trhu. Cílem ustavení nucené správy bylo především, v rámci možností, zajistit odstranění nedostatků v činnosti společnosti, naplnění uložených nápravných opatření a podniknutí nezbytných kroků odvíjejících se od reálné situace této společnosti.

Po vyhodnocení stavu obchodníka došel nucený správce k závěru, že společnost se nachází v situaci, ve které je nezbytné podat návrh na prohlášení konkurzu. „Zároveň předpokládám podání podnětu k prošetření orgánům činným v trestním řízení, zda jednáním členů statutárního orgánu nebyl spáchán trestný čin. V úvahu připadá porušování povinnosti při správě cizího majetku, zpronevěra, případně další trestné činy“, uvádí nucený správce pan Zdeněk Švancara. Komise v této souvislosti trestní oznámení na členy představenstva společnosti již podala. Komise od chvíle, kdy pojala podezření ze spáchání trestného činu, aktivně spolupracuje s policií.

Komise se v poslední době prověřováním aktivit společnosti Sati zabývala na základě svých zjištění. V minulém roce uložila Komise tomuto obchodníkovi dvě pokuty, dále mu uložila nápravná opatření a v době zavedení nucené správy probíhala další dvě správní řízení.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data