Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ze seznamu zájemců o Telecom včera ubyly Vodafone a TDC

Ze seznamu zájemců o Telecom včera ubyly Vodafone a TDC

4.2.2005 9:28
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

Včera byl konečný termín pro podání předběžných nabídek na 51% státní podíl v ČT. Podle agentury Reuters podaly nabídky nejméně tři společnosti, včetně Swisscomu a Telefonicy. Bloomberg oznámil, že také Belgacom podal nabídku ve výši 2,44 mld. USD. Údajně nabídku podal rovněž France Telecom, ta ale měla obsahovat řadu podmínek, uvedla agentura Reuters. Není jasné kolik z finančních skupin, které se zaregistrovaly v tendru (Blackstone/CVC/Providence, Citigroup Venture Capital, PPF a SPO Partners) se spojilo s telekomunikačními operátory, aby společně podaly nabídku. Jediná finanční skupina PPF uvedla, že podala nabídku spolu s J&T a menší telekomunikační společností InWay. Předběžné nabídky údajně dosáhly až 3 mld. USD, resp. 69 mld. Kč, tj. 420 Kč na akcii ČT. Cena na akcii představuje 19% prémii k 6měsíční vážené průměrné ceně 354 Kč/akcie, ale je v souladu se současnou tržní cenou. Dopoledne potvrdila dánská telekomunikační společnost TDC dřívější spekulace, že z tendru odstoupí kvůli současné vysoké ceně ČT. Také Vodafone řekl, že nepodá nabídku.

Vláda nezveřejnila žádné prohlášení týkající se výsledku podaných nabídek. Řídící privatizační komise se setká v pondělí 7. února, aby posoudila nabídky a vláda pak má jmenovat společnosti, které postoupí do užšího kola tendru ve středu 9. února. Oficiální prohlášení k tendru vláda zveřejní v pondělí, uvedl Fond národního majetku. Závazné nabídky se očekávají do konce třetího březnového týdnu a strategický investor by měl být vybrán do konce března. V závislosti na kvalitě nabídek se stát ještě může rozhodnout pro umístění podílu v ČT na kapitálových trzích, pokud se ale potvrdí současné spekulace, domníváme se, že šance na prodej ČT přes kapitálové trhy je minimální.

Společnost Tele2 podala na Český Telecom žalobu, ve které žádá odškodnění ve výši 2,1 mld. Kč. Podle Tele2 poškozuje cenová politika ČT výrazně obchodní aktivity Tele2 na území ČR.


Váš názor
 • Belgacom
  4.2.2005 10:04

  Jestli Belgacom podal nabídku na 2,44 mld Kč, tak asi moc šancí nemá............ :)
  Šotek
  • Mozny je vsechno ... :)
   4.2.2005 16:13

   2,44mld za telekom + 100mil do kapsy spravnym lidem, ze ... :))
   Black.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Micron Technology Inc (11/18 Q1, Aft-mkt)
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
14:30USA - Počet nově zahájených staveb
22:15FedEx Corp (11/18 Q2)