Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Burza obnovuje obchodování s akciemi ČRa, akcie budou vyřazeny z trhu v polovině měsíce

03.02.2005 9:52
Autor: 

Burza cenných papírů Praha obdržela včera 2. února rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, který změnil původní rozhodnutí Městského soudu v Praze a zamítl návrh na předběžné opatření, jímž se burze zakazovalo činit jakékoli úkony směřující k vyřazení akcií Českých radiokomunikací (ČRa) z obchodování na oficiálním trhu.

Zveřejnění rozhodnutí Vrchního soudu v Praze odstranilo důvody, pro něž minulý týden generální ředitel burzy pozastavil obchodování akciemi ČRa. Obchodování s touto emisí bude obnoveno dnes 3. 2. 2005.

Burzovní komora zároveň v reakci na zrušení předběžného opatření rozhodla o tom, že akcie Českých radiokomunikací (ISIN CZ0009054607) budou vyřazeny z burzovního trhu ke dni 14. února 2005. Posledním obchodním dnem, v němž bude tato emise obchodována, bude 11. 2. 2005.

„Členové burzovní komory vyjádřili znepokojení nad skutečností, že rozhodnutí Vrchního soudu z 21. ledna, jež bylo kanceláři Městského soudu v Praze prokazatelně doručeno již 25. ledna , soud první instance odeslal stranám až o týden později“, komentoval situaci předseda burzovní komory a generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. „Šlo přitom o rozhodnutí, jež nepochybně mohlo ovlivnit kurz akcií Českých radiokomunikací. Burzovní inspekce proto důsledně prověří všechny obchody s akciemi této emise, jež na burzovním trhu proběhly v době od vydání soudního rozhodnutí až do minulého čtvrtka, kdy jsem obchodování s touto emisí dočasně pozastavil, zejména z důvodů nestejného přístupu k informacím“, upřesnil Koblic.

O vyřazení akcií ČRa požádal emitent burzu v závěru loňského roku, řízení o vyřazení však bylo v prosinci přerušeno v důsledku soudního rozhodnutí učiněného na návrh Sdružení minoritních akcionářů Českých radiokomunikací.

(zdroj: BCPP)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data