Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká vláda pokračuje v rozporuplných komentářích k privatizaci ČEZu

Česká vláda pokračuje v rozporuplných komentářích k privatizaci ČEZu

31.1.2005 9:34
Autor: Tomáš Gatěk, Patria Finance

V pátek česká vláda pokračovala v rozporných komentářích ohledně prodeje státního 16% podílu v ČEZu. Ministr financí Bohuslav Sobotka řekl, že souhlasí s prodejem 16% podílu v ČEZu, nicméně stát by si měl ponechat ve společnosti majoritu. Ministr Sobotka odmítl komentovat možnost, že by mohl podíl od státu odkoupit samotný ČEZ . Připomínáme, že ministr průmyslu, Milan Urban, ve čtvrtek řekl, že dává přednost tomu, aby si stát uchoval celý 68% podíl v ČEZu.

Severočeské doly (SD), ve kterých ČEZ vlastní 37% podíl, oznámily, že zisk před zdaněním vzrostl v roce 2004 meziročně o 5,6 % na 1,4 mld. Kč (což je nejlepší výsledek za 11 let) navzdory nižším prodejům uhlí (o 1 mil. tuny méně). Za pozitivním výsledkem stojí především pokračující snižování nákladů. Připomínáme, že vládní představitelé podporují prodej 55% státního podílu v SD přímo ČEZu. Vláda by měla připravit privatizaci SD do konce února.


Váš názor
  • co, kdo, komu řekl
    31.1.2005 9:49

    Milan řekl, Bohouš taky řekl, teď záleží, jestli taky Standa něco řekne. Pro akcionáře je ale hlavní, že všichni říkají stejně !!! Ať žije soc. dem. a její říkálkové !
    Karel IV
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data