Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ očekává pokles vývozu v roce 2005 o 10 %

ČEZ očekává pokles vývozu v roce 2005 o 10 %

13.12.2004 9:46
Autor: 

ČEZ v pátek informoval, že zajistil potřebnou přenosovou kapacitu pro vývoz do Německa a Polska v roce 2005. ČEZ uvedl, že v letošním roce dosáhne export 16,5 TWh elektrické energie. Pro příští rok společnost počítá s poklesem vývozu o 10 % ve srovnání s letošním rokem. Navzdory zvýšení aukční ceny o 2 EUR za MWh a nižšímu objemu exportu, očekává ČEZ zvýšení tržeb z exportu v roce 2005 díky vyššímu tempu růstu cen elektrické energie v Německu. Společnost již dříve uvedla, že očekává nižší exporty elektrické energie v roce 2005, ale za vyšší ceny, částečně díky své schopnosti uzavírat prodejní kontrakty přímo s třetími stranami.

V našich projekcích jsme očekávali vyšší přesun prodeje elektrické energie na domácí trh (tj. vyšší snížení exportu), než naznačují uvedené informace. Zatímco výnos z prodané kWh je v současnosti stále vyšší na domácím trhu než v případě exportu (přitom nebereme v úvahu specifika exportů do jednotlivých zemí), výše uvedené informace naznačují, že se tento rozdíl pomalu zmenšuje. Informaci hodnotíme jako neutrální.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
 • Patria a CEZ
  13.12.2004 20:40

  postoj Patrie k CEZu je skutečně zajímavý, stačí vzpomenout článek v EURu před 3 lety, který Patrii nepřímo ovlivnil z manipulace kursu ( nemohl se tehdy odlepit od 90.-). to že Patria nepodala tehdy trestní oznámení by mohlo patrně o něčem svědčit
  Bull
 • kapitoly ze života Bedřicha Smetany
  13.12.2004 13:31

  NEKAMENUJTE PROROKY
 • Proč píše patria pouze negativně o ČEZ- tímto neustále přispívá k srážení ceny akcií.
  13.12.2004 11:01

  Už mne to přestává bavit a je to na podnět šetření.
  BAll
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data