Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Fondy po růstovém období snižují zisky

29.11.2004 17:07
Autor: 

Podílové fondy sledované UNISem se v minulém týdnu po období růstu vydaly dolů, a to především v akciovém segmentu a u fondů fondů. Ostatní rizikové skupiny zatím jen snižují růst. Celkově se množí fondy, jejichž hodnota za poslední týden klesla. Co se týče pohybu kapitálu u fondů peněžního trhu a smíšených fondů převažoval směr dovnitř, dluhopisové, akciové a fondy fondů kapitál ztrácely.

Nejvyšší výkonnost za poslední týden zaznamenaly dva smíšené a jeden akciový fond. ČSOB Křišťálový fond na první pozici získal 2,2 %, další v pořadí, ČSOB Fond obchodu, si připsal 1,67 %. Na třetím místě je zástupce jinak spíše klesajícího akciového segmentu ČPI-OPF Fond ropného a energetického průmyslu s +1,47 %.

Fondy peněžního trhu pokračovaly v růstu. IKS Peněžní trh udržel vysoký výnos z předchozícho týdne, a to 0,12 %. Další fondy dosahovaly výnosů od 0,04 % do 0,05 %. 150 milionů tentokrát připlulo do ISČS Sporoinvestu, ostatní fondy peněžního trhu kapitál ztrácely.

Pro zobrazení tabulky fondů peněžního trhu klikněte zde

Dluhopisové fondy se stále drží v růstu, avšak přibývá těch, které v týdenním pohledu klesají. Nejvyššího výnosu dosáhl IKS Dluhopisový s 0,65 %, naopak ISČS-ČS korporátní dluhopisový OPF ztratil 0,33 %. Na čele podle výnosů za poslední rok se drží ISČS-Trendbond s 11,97 %. U dluhopisových fondů nadále pokračuje odliv kapitálu.

Pro zobrazení tabulky dluhopisových fondů klikněte zde

Smíšené fondy se z růstového teritoria stále ve větším počtu přesouvají do záporu. 9 fondů sklouzlo do negativního růstu, 15 jich rostlo. Nejvíce se propadl ČSOB Kvanto kombinovaný , o 0,85 %. Situace ohledně pohybu kapitálu je v tomto segmentu v posledních týdnech proměnlivá, záleží většinou na jednom či dvou fondech, které převáží celkovou bilanci do kladných či záporných čísel. Tentokrát převládly fondy, které kapitál získaly, a největší zásluhu na tom měly ČSOB Středoevropský a IKS Balancovaný.

Pro zobrazení tabulky smíšených fondů klikněte zde

Akciové fondy se po zmírnění růstu přesouvají do zóny poklesu, akciové trhy přitom v minulém týdnu celkově rostly, a to jak v Praze, tak v západní Evropě i USA. 5 z devítí sledovaných fondů pokleslo, maximální pokles byl 2,02 % u IKS Světových indexů. Pohyb kapitálu byl tentokrát bezpečně směrem ven, na čemž má největší "zásluhu" ISČS-Sporotrend. Stejný fond je s 45% růstem v čele žebříčku, pokud fondy seřadíme podle výnosu za poslední rok.

Pro zobrazení tabulky akciových fondů klikněte zde

Fondy fondů jsou tentokrát oba v červeném. IKS Fond fondů poklesl o 1,79 %, meziročně je "na nule", ISČS-Globaltrend FF ztratil 1,18 %, v meziročním pohledu je v plusu o 2,17 %. Tok kapitálu strhl do plusu druhý z fondů, který přilákal 3,6 milionu Kč.

Pokud Vás zajímají informace o možnostech investování Vašich volných prostředků, potom navštivte sekci Akcie&Fondy v části Fondy. Kromě výhod a nevýhod jednotlivých investičních variant zde můžete nalézt také velmi zajímavé srovnávací tabulky a kalkulátor nejvýnosnější investice.

Tomáš Vlk, Patria Online


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Kalendář událostí
  ČasUdálost
  London Stock Exchange Group PLC (12/20 Q4, Bef-mkt)
  National Beverage Corp (01/21 Q3)
  8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
  14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
  14:30USA - Průměrná hodinová mzda, m/m
  14:30USA - Změna počtu prac. míst v soukr. sektoru