Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Frait: Nízká inflace umožňuje sazby zvyšovat pomalu a pozvolně

Frait: Nízká inflace umožňuje sazby zvyšovat pomalu a pozvolně

16.11.2004 16:57
Autor: 

Úrokové sazby mohou na současných úrovních zůstat ještě po delší čas, poskytnou tak ekonomice ochranu proti slabšímu růstu v zahraničí, uvedl to dnes člen bankovní rady ČNB Jan Frait v rozhovoru pro Reuters. Zvyšování sazeb by mělo být pomalé a pozvolné, což podle Fraita umožňují inflační tlaky, které jsou v současné době nízké.

I přes letošní zvýšení daní a růst cen ropy i jiných komodit zůstávají inflační tlaky pod kontrolou, s dalším zvyšováním sazeb tak není třeba spěchat. "Skutečně jde o hodně flexibilní postoj. Dokud je to tak, jak to je v současnosti, tak je možné udržovat sazby delší dobu na úrovni, která je vnímána jako nižší než normální," řekl Frait. "Nicméně jakmile by se objevila rizika, zejména výraznějšího růstu inflačních očekávání, pak je flexibilně možno poměrně rychle reagovat a tu akomodaci eliminovat rychleji," dodal.

(zdroj: Reuters)


Váš názor
  • Vazalové bank a socialistů
    17.11.2004 18:02

    ČNB tlačí káru bankám díky nízkému úroku získává masivně klientelu u obyvatel a státu.Stát neni schopen bez dluhu fungovat a proto instituce jako ČNB a ČSÚ nám říkají jak inflace je nízká a jak není třeba zvedat úrokové sazby.Opak je pravdou inflace je daleko větší už jenom v nekvalitě prodáváného zboží konfekce obuv a hlavně potraviny.Pánové nechci tady rozebírat různé nečestnosti a manipulace vtomto státě zamyslete se nad sebou a projevte trošku odvahy a řeknětem občanům pravdu dělejte vaši práci pro budoucnost naší společnosti čestně a zodpovědně.Zatím se to o vás říct nedá.
    Jaroslav
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data