Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street prodlužuje vítězné tažení… Index S&P na tříletém maximu!!

Wall Street prodlužuje vítězné tažení… Index S&P na tříletém maximu!!

12.11.2004 8:46
Autor: 

Nejvýše za poslední tři roky včera uzavíral index S&P a index Dow Jones umazal veškeré ztráty za letošní rok. Tak by se dala shrnout velmi úspěšná obchodní seance na druhé straně Atlantiku. Nesmíme opomenou ani ten fakt, že technologický sektor si včera vedl úplně nejlépe, když index Nasdaq posílil o 1,3 %. Na překvapivě silném růstu se podílelo hned několik faktorů, když mezi ty hlavní patřil pokles cen ropy, která se třetí den ze čtyř po dlouhé době vydala směrem dolů. Přesto její cena stále reflektuje zhodnocení o 45 % v průběhu letošního roku.

Druhou nedílnou součástí včerejšího růstu bylo "poFedové“ zhodnocení dalšího vývoje ekonomiky a jeho výhledu na další zvyšování úrokových měr. Z korporátních zpráv nejvíce zaujaly informace od společnosti Intel, která mění na pozici CEO Barretta stávajícím prezidentem společnosti Otellinim. Analytikům Merrill Lynch se na druhé straně líbí největší rival Intelu společnost AMD, která by podle jejich názoru mohla na úkor Intelu získat větší tržní podíl, a tak Merrill Lynch zvyšuje své investiční doporučení na „buy“ z „neutral“. Daří se i Microsoftu, který nejen láká svou „super dividendou“, ale včera představil nový vyhledávač, který by měl konkurovat produktu společnosti Google.

Pokles ropy poslal většinu aerolinek znovu k nebi, a tak index zahrnující letecké přepravce posílil o 2,5 %. Zklamání museli zapít akcionáři společnosti Coca Cola a Tiffany & Co. Výrobce nealkoholických nápojů zklamal na bázi EPS, když se podle posledního zveřejnění nedostane na 10% růst, ale těsně pod něj. Původní odhady byly, ale 11 až 12 %. Výrobce luxusních šperků zase nedosáhne očekávané hodnoty EPS 1,55 USD, ale pouze 1,48 USD.

Roman Koděra, Patria Direct


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.01.2025
22:02Vyčkávání na středeční inflaci s odklonem od rizikovějších aktiv  
17:20Indexy v nejistotě před zítřejšími daty inflace v USA  
17:19Když si akciový trh sám pomáhá k dalším vrcholům…
16:44ČR už zvládne při výpadcích ruské ropy přejít na plné zásobování západní cestou
16:38Photon Energy postaví v JAR solárně-hydroenergetickou elektrárnu za miliardy Kč
16:00City Home Finance III, s.r.o: Oznámení úrokové sazby dluhopisu - 4. výnosové období
15:23Traders Talk: Trhy pod tlakem očekávaného zpomalení Fedu, Erste na překvapivých výšinách
14:34Škoda Auto vloni zvýšila odbyt o sedm procent, celému koncernu VW klesl
14:00TECHnalysis Research: NVIDIA může být Microsoftem robotiky
12:37Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 31.12.2024 (4Q 2024)
12:04Trhům se dostalo úlevy. Inflační rizika brzdí Trumpovy celní plány  
11:38Krugman: Náš největší problém je, že si myslíme, že zbytek světa vlastně neexistuje
9:24ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - EIB poskytne Skupině ČEZ další úvěr
9:05Rozbřesk: Inflace pod naším odhadem i odhadem ČNB nahrává únorovému snížení sazeb
8:36Musk možným kupcem TikToku, Trumpův tým zvažuje postupné zvyšování cel a evropské akcie jsou smíšené  
8:19Čína zvažuje možnost, že americký TikTok prodá Elonu Muskovi
6:06Technická analýza S&P 500: Býčí trh začíná mít trhliny  
13.01.2025
18:08Pestrost globální ekonomiky a čtyři inflačně - sazbové kombinace
17:31Týdenní výhled: Fed čeká dlouhá přestávka, očekávání poklesu sazeb mizí. Výsledkovou sezónu naplno rozjedou banky  
17:13Kdy skončí korekce na indexech v USA?  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index