Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ministerstvo financí nevidí důvod, proč by Česká republika nemohla přijmout euro v roce 2010

Ministerstvo financí nevidí důvod, proč by Česká republika nemohla přijmout euro v roce 2010

20.10.2004 11:15
Autor: 

Následuje tisková zpráva MF
Česká republika plní konvergenční program podle plánu, na rozdíl například od Maďarska. Navíc již dnes splňuje čtyři z pěti maastrichtských kritérií a tato kritéria nepředstavují pro ČR rizika ani v budoucnu. „Není důvod k obavám, pokud budou reformy pokračovat tak, jak požadujeme,“ říká ministr financí Bohuslav Sobotka.

Podle konvergenčního programu by měl být v roce 2008 schodek ve výši 3 % HDP. Strategii přistoupení k jednotné evropské měně vypracovalo v loňském roce Ministerstvo financí společně s ČNB. Tato strategie předpokládá přijetí Eura v roce 2010.

Ministr financí požádá guvernéra ČNB Zdeňka Tůmu o vysvětlení, zda je zpochybnění přijetí Eura v roce 2010 ze strany viceguvernéra ČNB Luďka Niedermayera jeho osobním názorem, či zda jde o změnu postoje ČNB.


Váš názor
 • Protože v té době už budeme při současném způsobu "hospodaření" v prde...
  20.10.2004 12:12

  a to je dost pádný důvod a jestli to ti stoupové na MF nevidí, tak fakt nevím za co tam berou ty nekřesťanské platy.
  Mike
  • Nač se rozčilovat,
   20.10.2004 15:32

   Sobotkovi o nic nejde. Příští volby nevyhrajou a to že to tady s Koloťukem totálně poslal do haj.lu svede na to, že nomohl pokračovat po prohraných volbách v reformách. Jak jednoduché. A lidé mu to uvěří.
   Michal
 • Co vede ČNB k nepřijetí Eura ve 2010?
  20.10.2004 11:59

  Třeba "schodová" politika naší komunisticko socialistické vlády. Politika nehorázných předrevolučních hesel spojená s nehorázným zadlužováním. Politika psaní nových a nových jednoúčelových zákonů na míru jak se tomu či onomu hodí a neodstraňovaní nedostatků těch starých. Řekl bych, že ČNB zhodnotila ekonomicky situaci a mírně řečeno si myslí, že národní bankrot a anarchie ke které nás vláda vede bude levnější v korunách.
  StandaQ
  • +++euro
   20.10.2004 15:40

   To je CNB nejak ohleduplna. Kdybysme stihli prijmout euro tak si muzeme vesele pujcovat dale a pujde to na triko cely EMU. EK by sice brblala neco o paktu stability ale to by stacilo ukazat na tandem F+D. Takze hura do toho driv nez to vybouchne!!
   Pokryvac
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data