Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Český Telecom by měl začít s prodejem budov příští rok

Český Telecom by měl začít s prodejem budov příští rok

22.9.2004 9:28
Autor: 

Eurotel se stal členem aliance Starmap. Aliance zahrnuje O2 (Velká Británie, Německo, Irsko), Amena (Španělsko), Pannon GSM (Maďarsko), Sonofon (Dánsko), One (Rakousko), Wind (Itálie), Sunrise (Švýcarsko) a Telenor Mobil (Norsko). Eurotel by měl profitovat ze společného nákupu mobilních telefonů, spolupráce na úrovni roamingu, tržeb a marketingových výhod.

Český Telecom zopakoval, že začne prodávat některé své budovy v účetní hodnotě 10 mld. Kč. Podle dřívějších informací může celková tržní hodnota budov ČT dosáhnout přibližně 20 mld. Kč. Za předpokladu 26% sazby daně (která se očekává s platností od ledna 2005), by ČT zaúčtoval jednorázový čistý zisk ve výši 7,4 mld. Kč, resp. 23 Kč na akcii. ČT plánuje prodej hlavně administrativních budov ve snaze uvolnit peníze, snížit náklady a zvýšit provozní efektivitu. Společnost uvažuje o zpětném pronájmu některých budov a rovněž o výstavbě nového ředitelství.

Tomáš Gatěk, Patria Finance


Váš názor
  • ????????????
    22.9.2004 9:38

    Na tuto silně negativní zprávu reagoval trh poklesem.Přece nikdy nechce ty smrduté prašule.Nebo je tu snad někdo?Někdo takový odporný co bych chtěl špinavý groš na vylepšení života?
    euroakcionář
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data