Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Patria Direct navyšuje základní kapitál na 93 000 000 Kč

Patria Direct navyšuje základní kapitál na 93 000 000 Kč

16.7.2004 9:33
Autor: 

Následuje tisková zpráva Patria Online
Patria Online, a.s. jakožto jediný akcionář Patria Direct, a.s. rozhodl dne 4.5.2004 o zvýšení základního kapitálu společnosti Patria Direct peněžitým vkladem o částku 66 000 000 Kč na 93 000 000 Kč, a to upsáním 660 kusů nových kmenových akcií vydávaných na jméno, v zaknihované podobě, ve jmenovité hodnotě 100 000 Kč každá. Dne 12.7.2004 bylo zvýšení kapitálu zapsáno do obchodního rejstříku Městským soudem v Praze a nabylo tak právní moci.

Společnost Patria Direct je licencovaným obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na privátní klienty. Své služby na kapitálových trzích v ČR, západní Evropě a USA poskytuje telefonicky a prostřednictvím internetových stránek www.patria-direct.cz. Její mateřská společnost Patria Online provozuje internetový server www.patria.cz , který poskytuje rychlé a profesionální informace z finančních trhů.

V letošním prvním pololetí zobchodovala Patria Direct na pražské burze cenné papíry v objemu 3,45 miliardy Kč, na zahraničních burzách dosáhly její obchody objemu 1,26 miliardy Kč. Nově rozšířila své služby pro klienty o možnost zprostředkování obchodu s hypotečními zástavními listy ČMHB, a nahradila tak pobočkovou síť ČSOB, která doposud tuto činnost vykonávala. Kromě toho Patria Direct nabízí i obchodování s českými státními dluhopisy.

Patria Online připravuje na konci 3.čtvrtletí 2004 spuštění nové služby placeného obsahu pod názvem Patria Plus, která bude cílena zejména na korporátní klientelu. Serveru Patria.cz meziročně vzrostla návštěvnost o více než 60 % a v červnu ho tak podle internetového auditu iAudit navštívilo 34 752 uživatelů.

Společnosti Patria Direct a Patria Online patří do bankovní skupiny KBC Banking and Insurance Group, která patří mezi největší a nejsilnější finanční skupiny v Evropě. Produkty společnosti Patria Direct jsou nabízeny i sesterskou ČSOB pod názvem ČSOB Akcie online.

Kontakt pro média:

Patria Direct
Oldřich Pavlovský
E-mail: pavlovsky@patria.cz
telefon: +420 221 424 111

Patria Online
Martin Kodýdek
E-mail: kodydek@patria.cz
telefon: +420 221 424 111


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data