Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Jak to vidí magazín Barron's ?

Jak to vidí magazín Barron's ?

28.6.2004 12:27
Autor: 

Po nějaké době si dovolíme upoutat Vaši pozornost k průzkumu, který pořádá formou kulatého stolu magazín pro investory Barron's. Jeho účastníky byli zástupci hlavních správců majetku a portfolio-manažeři podílových fondů ve Spojených státech, snad jejich názory trochu obohatí toto letní odpoledne:

* Scott Black (prezident a portfolio-manažer Delphi Management) - věří, že americký akciový trh je v tomto okamžiku "fairly valued". Na druhé straně ale jedním dechem dodává, že na trhu existuje jen velmi málo "levných" titulů - minimálně takových, u nichž by to naznačovala klasická měřítka jako nízké P/E. Předání moci irácké vládě podle něho proběhne podle plánu k 30. červnu, na druhé straně je však skeptikem ve vztahu k odchodu amerických vojsk ze země. Jak správně ukazuje - korejská válka taky skončila v roce 1953 a dodnes zde americké síly setrvávají.

* Felix Zulauf (prezident firmy Zulauf Asset Management) - obchodoval krátkou pozici v ropě, nyní se však do tohoto sektoru postupně vrací. Podle jeho slov je nyní ropný sektor výrazně podhodnocen ve vztahu k celému trhu. Evropské akciové trhy jsou obecně drahé, jeho favority jsou zejména akcie z oblasti těžebních společností a producentů kovů (jsou zde však i jména jako Phelps Dodge, Norilsk Nickel, Fiat).

* Mario Gabelli (předseda Gabelli Asset Management) - se zaměřuje na výši schodku obchodní bilance Spojených států, americký dolar, dividendy a možné zvolení J.F. Kerryho novým americkým prezidentem. Investorům doporučuje navýšit podíl hotovosti na portfoliu před tím, co pracovně nazývá "dlouhým a horkým létem".

* Abby Joseph Cohen (bez nutnosti představovat, Goldman Sachs) - očekává velmi dobrá makroekonomická data a předpovídá 15% růst indexu S&P500 v průběhu příštích 6-12 měsíců. A.J. Cohen preferuje akcie technologických společností, negativní není ani na banky a makléřské firmy. Jejím favoritem je i nyní Microsoft Corp. Trh půjde podle A.J. Cohen nahoru bez ohledu na to, kdo vyhraje prezidentské volby a ani rostoucí úrokové sazby prý nebudou překážkou.

* Bil Gross (Pimco) - věří, že dluhopisy nyní zažívají "mírný medvědí trh". Sazba "FED funds" podle jeho názoru dosáhne k roku 2005 2.5-3 %. Jako ochranu proti inflaci doporučuje investorům iShares Lehman TIPS. Ve vztahu k akciovému trhu je B. Gross relativně neutrální.

* Marc Faber (výkonný ředitel Marc Faber Ltd) - jako vždy "bearish" vnáší do celého průzkumu závan chladného vzduchu. Pro dalších 24 měsíců předpovídá trh "zamčený" v relativně úzkém obchodním pásmu (range trading). Hotovost (navzdory faktu, že jde o historicky nejméně oblíbené aktivum) může být relativně dobrou alternativou v okamžiku absence jiných možností. Z dlouhodobého pohledu doporučuje expozici do sektoru ropných firem.

Suma sumárum - v několika věcech se výše uvedení pánové (a dáma, omluva A.J. Cohen) rozhodně shodnou:

- cena ropy je důvodem k zamyšlení
- komodity jsou vnímány jako aktivum v počátečních fázích býčího trhu
- americký akciový trh je buďto chápán jako férově oceněný, ne-li přímo nadhodnocený
- "stock picking" je nejspíše cesta, jak s trhem zamčeným v úzkém pásmu pracovat

A teď, babo raď.

Petr Žabža, Patria Direct
(Zdroj: Barron's magazine)


Váš názor
 • cohenová
  28.6.2004 21:31

  Ta kráva cohenová je ještě zaměstnaná? Za co ji ti židi platí, vždy když předpovídá růst to pak jde do ř...Bůh s námi.
  udivený
 • Ne babo raď ale Žabžo raď, ne ? ;-)
  28.6.2004 14:56

  viz. titulek
  I.
Aktuální komentáře

Související komentáře
  Nejčtenější zprávy dne
  Nejčtenější zprávy týdne
  Nejdiskutovanější zprávy týdne
  Denní kalendář hlavních událostí
  Nebyla nalezena žádná data