Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

KCP schválila prospekt společnosti Zentiva

2.6.2004 15:42
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy KCP
Komise pro cenné papíry oznamuje, že schválila prospekt cenných papírů společnosti Zentiva.
Společnost Zentiva předložila Komisi pro cenné papíry žádost o posouzení a schválení znění prospektu cenných papírů, které chce společnost umístit v rámci primární emise na českém trhu. Komise po posouzení prospektu rozhodla o jeho schválení. Veřejnosti bude prospekt k dispozici po jeho uveřejnění, jehož načasování závisí na rozhodnutí emitenta v závislosti na vývoji tržních podmínek.

„Dá se očekávat, že primární úpis Zentivy bude úspěšný, což by potvrdilo, že lze tímto způsobem získat na českém kapitálovém trhu prostředky k rozvoji společnosti. Mohlo by to být významným signálem pro další společnosti,“ uvedl úřadující předseda komise Milan Šimáček. Zentiva patří mezi největší farmaceutické společnosti ve střední Evropě. Globálním koordinátorem a vedoucím manažerem úpisu akcií je Merrill Lynch International a jeho právním poradcem je advokátní kancelář White & Case. Domácím vedoucím manažerem je Wood & Company Financial Services, a.s.

Prospekt je souborem všech informací, které investoři nezbytně potřebují k přesnému a správnému posouzení cenného papíru, majetku a závazků emitenta, jeho finanční situace, zisku a ztráty a vyhlídek budoucího vývoje. Komise při jeho schvalování nezkoumá přesnost a pravdivost uváděných informací, nýbrž prověřuje, zda prospekt obsahuje veškeré informace požadované právními předpisy.


Váš názor
  • Blahopřeji akcionářům Zentiva B.V.
    2.6.2004 18:06

    Jistě budou štěstím bez sebe, až za pár let bude valnice konaná v Holandsku schvalovat půjčku majoritnímu vlastníkovi. Čest práci, soudruzi. Čest a zpátky ke strojům. Wartburg je dobrá značka, ikdyž dvojtakty už neletí :-). http://dhi.newton.cz/softec/clanek.asp?ID=1064576
    Kozina+
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university