Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
MF: Zrychlení odpisů firmám v České republice výrazně uleví

MF: Zrychlení odpisů firmám v České republice výrazně uleví

24.05.2004 13:40
Autor: 

následuje úplné znění tiskové zprávy MF
Díky zkrácení doby odpisů ušetří firmy v roce 2006 14 miliard a v roce 2007 10 miliard korun
Zkrácení doby odepisování v první až třetí skupině přispěje společně s postupným snižováním sazby daně z příjmu právnických osob ke snížení tzv. efektivního zdanění firem v České republice. České firmy tak v letech 2006 ušetří více než 14 miliard a o rok později 10 miliard korun.

Dopad do veřejných financí činí v roce 2005 –3,6 mld. Kč, v roce 2006 –21,0 mld. Kč a v roce 2007 –16,7 mld. Kč. Celkově budou navržené změny v oblasti přímých daní fiskálně neutrální, protože jsou kompenzovány změnami na straně nepřímých daní, které vstoupily v platnost v letošním roce.

Vybrané příklady movitého majetku v odpisových skupinách:

1. odpisová skupina: počítače, kancelářské stroje, zemědělské stroje, nástroje a nářadí, měřící přístroje, přístroje pro telefonii, faxy, atd.

2.odpisová skupina: nákladní auta, obráběcí a tvářecí stroje, čerpadla, stroje pro zemní práce, stroje na výrobu potravin, nápojů a textilu, přívěsy, kontejnery, nábytek, atd.

3. odpisová skupina: jeřáby, výtahy, elektromotory, generátory a transformátory, lodě, kovové a ocelové konstrukce, klimatizační zařízení, atd.

(zdroj: MF)


Váš názor
 • Zase jenom kecy a stupidita současné vlády
  24.05.2004 14:24

  Copak je smyslem podnikání utrácet stále dokola vše co vydělám. Smyslem podnikání je přeci tvorba zisku. Kdyby raději snížili daň pod 20 % jak to dělají ve státech kde už POCHOPILI.
  Mike
  • Ale pochopili :)
   25.05.2004 12:50

   Ale oni to pochopili. Pro lidi, kteří si to nedokáží spočítat tato úprava vypadá užasně. Však se jim sniží zisky diky vyšším odpisům. To, že odpisy nejsou hlavními náklady ve firmach či ne na takové úrovni, aby výrazně zahrály sdo hospodářského výsledku je věc druhá a taktně se nikde neříka.
   Kam
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data